Zavřít reklamu

Vďaka portálu Zauba.com a zdrojom na internete sme sa mohli dozvedieť, že Samsung pracuje na lacnejšej verzii Galaxy S5. Samsung Galaxy S5 Neo, ako je momentálne známy, na internete vystupuje pod modelovým označením SM-G750 a bude slúžiť ako alternatíva pre tých, ktorí si chcú vychutnať čo najlepší užívateľský zážitok z Galaxy S5, ale nechcú alebo nemôžu za tento telefón zaplatiť 700€. Práve preto by mal Samsung Galaxy S5 Neo ponúknuť 5.1-palcový displej a drvivú väčšinu funkcií z pôvodnej Galaxy S5.

Cena ani dátum vydania zariadenia zatiaľ nie sú známe, avšak situácia nasvedčuje tomu, že lacnejší variant telefónu vyjde v priebehu letných mesiacov a bude dostupný v mnohých častiach sveta. Telefón bude mať podľa dostupných informácií rovnaký procesor ako Galaxy S5, konkrétne Snapdragon 801 s frekvenciou 2.3 GHz a 2 GB RAM. Nasvedčujú tomu údaje v databáze Samsungu. Najväčšia zmena by sa mala dotknúť displeja. Už nejaký čas vieme, že Samsung plánuje použiť displej s rozlíšením 1280 × 720 bodov. Teraz sa ale dozvedáme, že Samsung hodlá použiť LCD displej s uhlopriečkou 5.1″, vďaka čomu bude mať displej hustotu 288 ppi a ľudia na ňom budú vidieť jednotlivé pixely.

Čo môžeme usúdiť už teraz je, že Samsung Galaxy S5 Neo bude mať rovnaký alebo prinajmenšom veľmi podobný dizajn ako pôvodný model. Očakávame, že aj tento model bude vodotesný a ponúkne snímač krvného tepu. Otázniky ale môžu visieť nad snímačom odtlačkov prstov, ktorý môže zostať exkluzívnou funkciou pre plnohodnotný model. Rovnako by sme mali počítať so slabším zadným fotoaparátom. Nakoniec si myslíme, že Galaxy S5 Neo bude nepatrne hrubší, než štandardný model.

Dnes nejčtenější

.