Zavřít reklamu

Google SlidesV softvérovom svete sa toho v posledných týždňoch deje veľa. Microsoft po rokoch čakania vydal Office pre iPad a zároveň uvoľnil Office Mobile zadarmo pre všetkých. No zdá sa, že Google si chce tiež ukrojiť kus koláču a tak včera vydal bezplatné aplikácie Docs a Sheets pre mobily a tablety, čím vytvoril reálnu konkurenciu pre Word a Excel. Aplikácie boli až doteraz vstavané priamo do Google Drive, vďaka čomu boli prakticky neviditeľné. Vydanie samostatných aplikácií ale znamená, že Google svoju sadu zviditeľnil a to na oboch platformách – na Androide aj na iOS.

Po boku Docs a Sheets však Google pripravuje tretiu aplikáciu, Google Slides. Aplikácia by sa mala objaviť už čoskoro na oboch platformách a bude podporovať mobily aj tablety, zatiaľ čo PowerPoint od Microsoftu je možné používať len na tabletoch iPad. PowerPoint a Office pre iPad ale poskytuje podstatne viac funkcií, vďaka čomu je väčší displej viacmenej povinnosťou. Sada od Google sa teda zrejme zameria len na základné funkcie a zbytok prenechá desktopovej verzii, keďže podobný krok učinila aj pri aplikáciách Docs a Sheets, ktoré svojimi funkciami konkurujú skôr Office Mobile, než Office na iPad.

Na druhú stranu Office pre iPad vyžaduje predplatné Office 365, ktoré stojí 69€ ročne v edícii Personal a 99€ ročne v edícii Home. Docs, Sheets a Slides ale budú k dispozícii zadarmo. Vo všetkých troch aplikáciách sa budú dokumenty ukladať do cloudu, no ak nie je k dispozícii internetové pripojenie, potom sa súbory dočasne uložia do offline pamäte. Spoločnosť zároveň ukončí podporu pre editovanie dokumentov v aplikácii Google Drive, ktorá tak bude užívateľov žiadať, aby si stiahli aplikácie Docs a Sheets.

Google Slides

Dnes nejčtenější

.