Zavřít reklamu

SamsungSamsung oznámil finančné výsledky za prvý štvrťrok 2014, ktorý skonćil 31. marca/března 2014. Spoločnosť oznámila, že mala väčšie tržby ako v roku 2013, avšak tržby oproti predošlému štvrťroku klesli. Samsung ale tvrdí, že s príchodom Galaxy S5 by sa to malo v novom štvrťroku zmeniť.

Celkovo Samsung zaznamenal tržby vo výške 51,8 miliárd dolárov, pričom jej čistý zisk tvorí 7,3 miliardy dolárov a prevádzkový zisk 8,2 miliardy dolárov. Veľmi významne sa na tržbách podieľa mobilná divízia Samsungu, ktorá tržby vo výške 30,3 miliardy dolárov. Prevádzkový zisk tejto divízie predstavuje 6,2 miliardy. Samsung uviedol, že to predstavuje 18% nárast v tržbách oproti minulému roku a to aj napriek tomu, že v tomto období bolo predaných menej zariadení. Na predajoch sa významne podieľal Galaxy S4 a Galaxy Note 3 a spoločnosť tiež zaznamenala nárast v predaji tabletov oproti minulému roku. Samsung totiž predal 13 miliónov tabletov, predovšetkým z triedy mid-class a high-end. Na raste v predaji tabletov sa významne podieľali nové Galaxy TabPRO a Galaxy NotePRO, ktoré spoločnosť oznámila na CES 2014.

Spoločnosť ďalej očakáva, že počas druhého štvrťroku zaznamená rast tržieb v mobilnej divízii, keďže očakáva, že Galaxy S5 svojimi predajmi prekoná Galaxy S4. Na tom sa tiež podieľa skutočnosť, že Samsung už počas prvého víkendu predal viac kusov Galaxy S5, než bol Apple schopný predať zo svojho iPhone 5s. Na zvýšených tržbách sa budú podieľať aj varianty telefónu, ktoré Samsung pripravuje. Už teraz bol oznámený Samsung Galaxy K zoom, ale tu to nekončí a počas tohto štvrťroku by mal Samsung uviesť do predaja aj ďalšie modely, menovite Galaxy S5 Prime a Galaxy S5 mini. Taktiež pracuje na novej generácii Galaxy Mega a Galaxy S5 Neo so 720p displejom.

Samsung

Dnes nejčtenější

.