Zavřít reklamu

Zdrojové kódy veľakrát odhalia to, čo by nemali. Či už sa jedná o poznámky programátorov alebo zmienky o starších produktoch, vždy sa môže jednať o zaujímavé čítanie. Podobne ja na tom aj firmware pre Samsung Galaxy S5 (SM-G900H). V hlbinách zdrojového kódu sa totiž objavujú informácie, ktoré potvrdzujú, že Samsung mal v pláne použiť 64-bitový procesor u svojej novej vlajkovej lode. Malo sa pritom jednať o čip Exynos 5430, ktorý je skutočne pozoruhodný.

Ako stihol oznámiť Samsung už dávnejšie, jedná sa o jeho prvý čip, ktorý podporuje 2K displeje. Inými slovami je to prvý procesor od Samsungu, ktorý bol schopný rozbehnúť displej s rozlíšením 2560 × 1440 bodov bez toho, aby došlo k spomaleniu zariadenia. Je to jeden z prvých oficiálnych dôkazov, ktoré poukazujú na to, že Samsung Galaxy S5, respektíve projekt KQ, mal ponúknuť displej s najvyšším rozlíšením na svete, pokiaľ ide o mobilné telefóny. Od revolučnej novinky sa ale Samsung neskôr rozhodol upustiť, keďže tu boli problémy s ich výrobou a Galaxy S5 je produktom, ktorého predaje sa pohybujú na úrovni niekoľkých miliónov kusov. Kód jasne spomína projekty KQ a S, pričom „S“ predstavuje klasickú verziu Samsung Galaxy S5. KQ je spomínaná prémiová verzia, ktorá sa zatiaľ nedostala do predaja.

Samotný procesor Exynos 5430 je osemjadrový, pričom pozostáva z dvoch štvorjadrových procesorov. Prvý z nich ponúka štyri A7 jadrá s frekvenciou na úrovni 1.5 až 1.6 GHz, zatiaľ čo druhý ponúka štyri jadrá A15 s frekvenciou 2.0 až 2.1 GHz. Nechýba ani podpora pre spustenie oboch procesorov naraz. Procesor ďalej ponúka grafický čip Mali T6xx. Odborníci tiež začali špekulovať o tom, že procesor je vyrábaný s pomocou 20 nm procesu.

1394280588_samsung-galaxy-f-concept-by-ivo-mari2

*Zdroj: SammyToday

Dnes nejčtenější

.