Zavřít reklamu

SamsungPraha 25. dubna 2014 – Očekávaná pátá generace smartphonu Samsung GALAXY S je již v prodeji. Jeho majitelé po celém světě si užívají pokročilé technologie, kterými je GALAXY S5 nabitý. Ve svém objevování se dostávají také k funkcím, které jsou při zběžném seznámení s telefonem skryté, ale o to více při odhalení zpříjemňují každodenní používání telefonu.

Zde je výčet 8 užitečných funkcí, které GALAXY S5 ukrývá pro své majitele:

1. Na displeji můžete psát tužkou

Samsung GALAXY S5 je vybavený elektrostatickým dotykovým displejem, který umožňuje psát na displej perem, nehtem, či dokonce hrotem obyčejné tužky.

[Jak zvýšit citlivost dotyku]

Tuto funkci aktivujete v nabídce Nastavení – Zobrazení – Zvýšit citlivost dotyku, nebo přes Výběr citlivosti dotyku z 22 rychlých menu s ikonami, které se zobrazují pouhým tažením oznamovací lišty dvěma prsty dolů v horní části obrazovky.

2. Nakloňte horizontálně GALAXY S5 a objevujte podobné skladby

Při poslechu písní můžete snadno objevit podobné skladby, aniž byste je hledali on-line, nebo se ptali svých přátel. Stačí GALAXY S5 naklonit k jedné straně a najdete přesně tu píseň, na kterou máte v dané chvíli náladu. Doporučení probíhá na základě analýzy žánru, ladění, zdroje a dalších aspektů přehrávané hudby. Čím více skladeb máte uložených v telefonu, tím přesnější doporučení získáte.

[Doporučení hudby na základě právě přehrávané písně]

Při poslechu hudby v aplikaci hudební přehrávač GALAXY S5 nakloňte. Zobrazí se tak seznam „doporučených písní pro mne“, který zahrnuje skladby podobné těm, které máte v přístroji uložené.

3. Nové režimy fotografování Virtuální prohlídka a Vyfoť a uprav

Mezi celou řadou nových režimů fotografování s GALAXY S5 nejvíce vynikají Virtuální prohlídka a Vyfoť a uprav. V režimu Virtuální prohlídka můžete pořídit sérii fotografií a zároveň jednoduše držet fotoaparát v ruce. Až skončíte, automaticky se na obrazovce vygeneruje přehrávání zachycených fotografií. Můžete také vytvořit pohyblivý obraz spuštěním režimu a následováním pokynů pro fotografování (pohyb vpřed, vpravo, nebo vlevo).

Režim Vyfoť a uprav umožňuje upravovat fotografie ihned po zachycení různými efekty. Snímky jsou zachyceny v rychlém sledu za sebou, takže lze využít efekty Nejlepší fotka, Nejlepší obličej, Dramatický snímek, Zmizík či Posunutý záběr. Také si můžete jednoduše stáhnout různé režimy fotografování ze Samsung Apps stisknutím tlačítka Stáhnout na konci seznamu Režimů.

[Režim Virtuální prohlídka]

[Režim Vyfoť a uprav]

4. Soukromý režim pro důvěrný obsah

Jak byste měli ukládat obsah, který nechcete sdílet s ostatními? GALAXY S5 podporuje „Soukromý režim“, který skryje fotky, videa, hudbu, nahrávky a soubory ve složce Moje soubory před zvědavýma očima ostatních. Obsah uložený tímto způsobem se na obrazovce zobrazí pouze v Soukromém režimu, takže není vidět, když je režim vypnutý. Pokud zapomenete způsob odemknutí svého soukromého obsahu, je potřeba uvést telefon do továrního nastavení.

 

[Zapnutý Soukromý režim] [ Vypnutý Soukromý režim]

Nejprve zvolte Soukromý režim v Nastavení a vyberte si způsob pro odemknutí režimu. Pak vyberte soubory, které mají být skryté a klepněte na „Přesunout do soukromí v menu“. Vedle vybraného souboru se tak vytvoří ikona zámku. Váš soubor je nyní v bezpečí.

5. Zobrazte historii komunikace s osobou, se kterou právě hovoříte po telefonu

Samsung GALAXY S5 zobrazuje informace o osobě, se kterou se chcete telefonicky spojit, při vytáčení hovoru, jeho přijetí, nebo uprostřed rozhovoru.

[Zobrazení poslední komunikace s osobou na telefonu]

Přejděte do Nastavení – Volat – Zobrazit info o volajícím. Zobrazí se nedávná aktivita na sociální síti Google+ a předešlé hovory a zprávy mezi vámi.

6. Skupina nejčastěji používaných aplikací Panel nástrojů

Panel nástrojů nabízí rychlý přístup k vašim oblíbeným aplikacím. Lze je spustit z kterékoliv obrazovky, což vám umožní dělat více věcí najednou.

[Aktivujte Panel nástrojů] [Dotkněte se ikony Panel nástrojů] [Aplikace zahrnuté v Panel nástrojů se rozbalí]

Pro přístup k této funkci stáhněte oznamovací lištu shora, klepněte na ikonu Panel nástrojů v rychlém panelu, nebo jděte do Nastavení – Panel nástrojů, a aktivujete ikonu ve tvaru bílého kruhu se třemi tečkami. Držte prst na ikoně Panel nástrojů a stiskněte Úpravy v horní části, abyste vybrali aplikace, které chcete přidat do panelu nástrojů.

7. Určete ty, s nimiž si často píšete zprávy, jako Důležité příjemce

U lidí, se kterými si často píšete SMS, se označením Důležitý příjemce objeví ikona v horní části aplikace zpráv. Tím zrychlíte komunikaci přes SMS, protože jednoduše klepnete na ikonu některého z Důležitých příjemců hned v horní části obrazovky pro odesílání nebo přijímání zpráv.

[ Stiskněte „+“ pro přidání Důležitého příjemce. Vytvoří se ikona. ]

V aplikaci pro psaní SMS stiskněte tlačítko „+“. Vyberte Důležité příjemce ze složky Doručená pošta nebo z adresáře. Můžete přidat až 25 Důležitých příjemců.

8. Popup oznámení o volání − telefonujte a současně používejte další aplikaci

V situaci, kdy uživatel používá některou aplikaci, přepne se při příchozím hovoru displej automaticky na obrazovku volání a aplikace je pozastavená. Ne však v případě GALAXY S5. Upozorní vás totiž na příchozí hovor vyskakovacím (popup) oknem, což vám umožní bez problémů i nadále používat aplikace během telefonního hovoru.

[Vyskakovací okno se objeví, když někdo zavolá během používání jiné aplikace]

Přejděte do Nastavení – Volat a zkontrolujte Okna oznámení hovoru. Aktivuje se vyskakovací okno místo přepnutí obrazovky. Při stisknutí ikony reproduktoru na středu popup okna zahájíte konverzaci, zatímco budete pokračovat v původní činnosti.

Nový smartphone Samsung GALAXY S5 je kromě těchto skrytých funkcí vybavený pokročilým fotoaparátem s vysokým rozlišením, rychlou a spolehlivou technologií přenosu dat LTE, prvním senzorem srdečního tepu integrovaným v telefonu na světě, vysokou výdrží baterie, odolností proti vodě a prachu IP67, snímačem otisků prstů, novým UX a mnoha dalšími funkcemi.

GALAXY S5 je produkt, který nejvěrněji splňuje základní funkce smartphonů. Samsung se totiž zaměřil na zlepšení funkcí, které mají zásadní význam pro každodenní použití, jako fotoaparát, internet, fitness funkce a výdrž baterie,“ uvedl JK Shin, výkonný ředitel a prezident divizí IT a Mobile Communications společnosti Samsung Electronics.

Dnes nejčtenější

.