Zavřít reklamu

samsung-galaxy-fSpoločnosť Samsung skutočne pripravuje prémiovú verziu svojho Galaxy S5. Alebo skôr na nej pracoval. Samsung Galaxy F alebo Galaxy S5 Prime, mal byť prémiovou verziou S5 s výkonnejším procesorom a predovšetkým s 5.2-palcovým 2K displejom. Rozlíšenie 2560 x 1440 a 8-jadrový Exynos 5230, to sú veci, ktoré mimo iného predpovedal aj renomovaný technologický analytik Ming-Chi Kuo. Práve tieto komponenty by sa mali stáť súčasťou high-end verzie Galaxy S5, ktorú Samsung zatiaľ nepredstavil.

Samotný telefón má pracovné označenie KQ. Netreba sa však nechať zmiasť, toto K-áčko nemá nič spoločné s Galaxy K, ktorý Samsung plánuje predstaviť na konci mesiaca. Séria Galaxy S5 bola totiž už od samotného počiatku označovaná ako projekt K a jednotlivé deriváty vystupovali pod upravenými názvami. Napríklad KQ v tomto prípade symbolizovalo Galaxy S5 s QHD displejom. Lenže v tej dobe sa ešte stále jednalo o jeden projekt a tak mala už klasická SM-G900 ponúknuť displej s rozlíšením 2560 x 1440 bodov. Displej bol však súčasťou prvých prototypov a kvôli problémom s výrobou bol u neskorších proptotypov vyradený v prospech Full HD displeja. Stalo sa tak už pri 3. z 10 prototypov, ktoré Samsung vyvinul.

Prototyp telefónu mal ponúknuť procesor Exynos 5430, ktorý vo svojej vtedajšej podobe obsahoval štyri jadrá s frekvenciou 2.1 GHz a štyri jadrá s frekvenciou 1.5 GHz. Rovnako mal obsahovať posilnený grafický čip Mali Midgard s frekvenciou 600 MHz a úplne nový ovládač pre displej, ktorý umožnil Samsungu Galaxy S5 rozbehnúť 2K displej a zároveň šetriť energiu. Taktiež mal ponúknuť podporu pre HEVC, vďaka čomu sa jednalo o jedno z prvých zariadení, ktoré už nepodporujú iba video kodek H.264. Ďalej mal byť k dispozícii koprocesor pre spracovávanie zvuku, zvaný ako SEIREN. Nakoniec sa tu nachádzal prvý LTE čip od Intelu. Práve on mal zabezpečiť podporu LTE Cat 6 sietí s rýchlosťou až 300 Mbit/s.

Produkt sa nakoniec objaví pod alternatívnym názvom. Nové úniky odhalili, že Samsung pripravuje telefón s označením SM-G906S s procesorom Snapdragon 805, ktorý sa spomínal už pri prvých únikoch pred predstavením Samsungu Galaxy S5. Nakoniec to teda vyzerá, že Samsung tento procesor skutočne použije a skutočne môžeme čakať, že sa bude jednať o derivát Samsungu Galaxy S5. Nie je známe, kedy sa tento telefón objaví na trhu, no je možné,  že sa tak stane už v priebehu tohto štvrťroku, keďže testovanie prebieha v plnom prúde.

1394280588_samsung-galaxy-f-concept-by-ivo-mari2

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.