Zavřít reklamu

Nie je nič neobvyklé na tom, že Samsung každý mesiac pošle do svojho testovacieho strediska vzorky pripravovaných produktov. Využíva k tomu pritom leteckú dopravu a práve vďaka serverom typu zauba.com vieme, aké zariadenia v súčasnej dobe testuje. S novými zariadeniami sa však roztrhlo vrece a Samsung do Bengalúru poslal viac ako 10 rôznych tabletov a smartfónov. Jedná sa o zariadenia, ku ktorým patrí aj niekoľko derivátov Galaxy S5, vrátane prémiového modelu Galaxy S5 Prime s 2K displejom. Tento model získal od Samsungu označenie SM-G906 a bude k dispozícii pravdepodobne v blízkych mesiacoch.

Samsung by mal pripravovať zrejme ďalší prístroj zo série Galaxy Ace, ktorý nesie modelové označenie SM-G313F. Nie je známe, v čom sa bude tento smartfón odlišovať od štandardného modelu Galaxy Ace Style, avšak s vysokou pravdepodobnosťou pôjde o ďalší model alebo o alternatívu pre iné trhy. Zoznam nových zariadení tiež zahŕňa Samsung ATIV S Neo, ktorý bude k dispozícii ako model SGH-I187 v AT&T a SPH-I800 u operátora Sprint. Údaje na webovej stránke spoločnosti odhalili aj detaily o ďalších novinkách, ktoré by sa mali začať predávať v priebehu tohto roka.

Prvou z nich je menšia verzia Galaxy S5, inak známa ako Samsung Galaxy S5 Neo alebo Samsung Galaxy S5 mini. Tento telefón má označenie SM-G800F a ponúka menší, 4.5-palcový displej a slabší hardvér, než klasická verzia Galaxy S5. Lenže displej už nie je tak malý, aby sme mohli vravieť o „mini“ zariadení a tak je na mieste skôr označenie Galaxy S5 Neo. Nakoniec sa po jeho boku objaví na trhu ešte vodotesnejšia verzia Galaxy S5, Galaxy S5 Active. Jeden čas sa špekulovalo, že Samsung zrušil tento projekt kvôli vodotesnosti IP67 u klasického telefónu, no ako to vyzerá, „vodotesná“ Galaxy S5 Active sa predsa len začne predávať. Má označenie SM-G870A. Tabuľku nových zariadení zakončuje Samsung SM-Z9005. Jedná sa o úplne nové zariadenie s ktorým sme sa ale už vďaka únikom mohli stretnúť. Volá sa Samsung ZEQ 9000 a je to prvý smartfón, ktorý využíva operačný systém Tizen OS.

*Zdroj: www.gsminsider.com

Dnes nejčtenější

.