Zavřít reklamu

Samsung se dnes rozhodl slavnostně otevřít své vlastní muzeum historie inovací, stalo se tak v jihokorejském městě Suwon. Budova muzea je umístěná v kampusu Samsung Digital City a k prohlédnutí je k dispozici celkem pět pater, jež jsou dělena na tři haly, přičemž dvě z nich obsahují až 150 exponátů, a to i od slavných vynálezců, jakými byli Thomas Edison, Graham Bell či Michael Faraday.

Muzeum však vystavuje i exponáty od jiných technologických společností včetně Intelu, Applu, Nokie, Motoroly, Sony a Sharpu, vedle těch lze najít ve vitrínách i první telefony, počítače, televize, inteligentní hodinky a spoustu dalších produktů, jež se podílely na postupném vývoji technologického světa.

Pro případné zájemce bude muzeum otevřeno každý týden od pondělí do pátku mezi 10:00 a 18:00 místního času, na víkend je potom nutné si zařídit rezervaci. V případě, že se tedy budete někdy nacházet poblíž jihokorejského města Suwon a nebudete mít nic lepšího na práci, nebude na škodu zajít do Samsung Digital City a navštívit právě muzeum inovací, které je pro nadšence do Samsungu nepochybně jedním z míst, do kterých by stálo za to nakouknout.


(Černobílá televize Samsung Econo z roku 1975)


(Apple II, první sériově vyráběný počítač určený výhradně pro domácí použití)


(Telefon vynalezený Alexandrem Grahamem Bellem v roce 1875)


(Samsung Galaxy S II – smartphone, který před několika lety zařídil Samsungu obrovský úspěch)


(Hodinkový telefon představený Samsungem už v roce 1999)

*Zdroj: The Verge

Dnes nejčtenější

.