Zavřít reklamu

Samsung po boku novej vlajkovej lode Samsung Galaxy S5 tiež začal predávať revolučný inteligentný náramok Samsung Gear Fit. Inteligentný náramok spoločnosti Samsung je revolučný predovšetkým tým, že ide o prvé obliekateľné zariadenie s dotykovým ohnutým displejom na svete. Práve tento displej mu dodáva futuristický dizajn, ktorý je jednou z prvých vecí, ktoré vás na tomto náramku zaujmú. Ako sa nám páčilo používanie náramku Samsung Gear Fit? Na to sa pozrieme už teraz v našich prvých dojmoch z používania.

Dizajn, to je prvá vec, ktorá upúta vašu pozornosť. A nie je sa čomu čudovať. Samsung Gear Fit je v tomto ohľade jedinečný a keď si ho navlečiete na ruku, budete mať pocit, že ste sa posunuli o pár rokov dopredu. Ohnutý dotykový displej robí tento prístroj naozaj nadčasovou záležitosťou. Displej je zahnutý tak, aby telo zariadenia perfektne pasovalo k ruke a tak nehrozí, že by vám prístroj začal prekážať. Displej reaguje na dotyky rýchlo a z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že reaguje tak plynulo ako displeje na telefónoch. Je tiež veľmi jasný a v nastaveniach máte na výber jednu z desiatich úrovní, pričom predvoleným nastavením je tu úroveň 6. Práve pri nej by malo zariadenie vydržať až 5 dní používania. Na boku zariadenia sa nachádza len jedno tlačítko, Power Button a slúži na zapínanie, vypínanie a odomykanie zariadenia. Na všetko ostatné je tu softvér, ku ktorému sa dostaneme neskôr. Nakoniec, neoddeliteľnou súčasťou náramku je jeho remienok. Osobne som sa stretol len s Gear Fit s čiernym náramkom, avšak ľudia majú možnosť zakúpiť si podaktorý z existujúcich náramkov.

Gear Fit neobsahuje fotoaparát, reproduktory ani mikrofón. Ale potrebovali by ste ich? Rozprávame sa o športovom doplnku a o najlacnejšom Gear zariadení, ktoré je momentálne k dispozícii. Lenže rozhodne nemôžeme rozprávať o Gear Fit ako o lacnom produkte. Jeho cena sa totiž odvíja od funkcií, ktoré má, nie od použitých materiálov a spracovania. To je na vysokej úrovni a môžem povedať, že pôsobí rovnako prémiovo ako plnohodnotná verzia Samsung Gear 2. Ale aj keď má menej funkcií, ešte stále sa na vnútornej strane nachádza snímač krvného tepu. Doplnok, ktorý debutoval o Samsung zariadení tento rok, je k dispozícii aj tu, no vzhľadom k zameraniu produktu funguje na inakšom princípe. Kým pri Galaxy S5 musíte na snímač priložiť prst, tu jednoducho zapnete snímač a uvoľníte sa. Vzhľadom k slabšiemu výpočtovému výkonu je treba počítať s tým, že snímanie krvného tepu tu trvá dlhšie, než na Galaxy S5. Osobne som čakal okolo 15 až 20 sekúnd, než mi nameralo tep.

No a nakoniec je tu softvér. Softvér je druhá polovica produktu a to v tomto prípade doslova. Gear Fit obsahuje svoj vlastný operačný systém, ktorý ponúka niekoľko aplikácií a nastavení, vďaka ktorým môžete čiastočne využívať Gear Fit aj bez smartfónu. Lenže množstvo funkcií sa ukrýva v aplikácii Gear Fit Manager, ktorá je k dispozícii pre niekoľko zariadení na čele so Samsung Galaxy S5. Táto bezplatná aplikácia vám umožní nastaviť si, z ktorých aplikácií chcete prijímať upozornenia, aké chcete pozadie a veľa ďalšieho. Samozrejme, možnosť nastaviť si pozadie sa nachádza aj v samotnom náramku, avšak tu máte na výber len systémové pozadia, ktorých je asi 10. Niekoľko z nich tiež tvoria statické farby, ale nechýba ani abstraktné pestrofarebné pozadie zo Samsungu Galaxy S5 a novších zariadení. Netreba zabudnúť ani na to, že Samsung po novom umožňuje na tomto zariadení prepnúť orientovanie displeja. Displej je totiž defaultne orientovaný na šírku, čo však predstavuje problém ak vezmeme do úvahy, že sa zariadenie navlieka na ruku. Práve preto máte možnosť otočiť displej na výšku, vďaka čomu sa Gear Fit ovláda oveľa prirodzenejšie. Z jednotlivých aplikácií sa dostávate preč pomocou tlačítka v spodnej časti displeja.

Dnes nejčtenější

.