Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S5Už začiatkom týždňa sme vás informovali, že záujem o Galaxy S5 je vyšší o 30 až 100% oproti Galaxy S4. To je pre Samsung samozrejme potešujúca správa a vzhľadom k silným predajom telefónu si Samsung Electronics stanovil prvé očakávania od predajov telefónu. Očakáva, že len počas druhého štvrťroka 2014 expeduje 35 miliónov kusov Galaxy S5, čo mu môže zarobiť v prepočte až 16,4 miliardy dolárov alebo 11,9 miliardy Euro.

Ľudia, ktorí sú informovaní o predajoch Galaxy S4, uviedli že spoločnosť do dnešného dňa expedovala približne 63 miliónov kusov telefónu, avšak doteraz predala len 40 miliónov kusov. To by mal však nový Samsung Galaxy S5 zmeniť, keďže jeho predaje vyzerajú skutočne sľubne. Už samotná spoločnosť potvrdila, že z celosvetového hľadiska predala až 1,3-krát viac kusov Galaxy S5 len v prvý deň jeho predaja, pričom v niektorých európskych krajinách bol záujem o telefón dvakrát taký vysoký ako pri Galaxy S4. Celkovo sa začal telefón predávať v 125 krajinách sveta, pričom množstvo z nich bolo predaných prostredníctvom operátorov. Samsung Galaxy S5 však spôsobil, že pred oficiálnymi obchodmi Samsung Store sa začali formovať fronty ľudí, skoro tak, ako tomu býva pri zahájení predaja novej generácie iPhone.

Istý predstaviteľ spoločnosti Samsung tiež tvrdí, že práve silné predaje Galaxy S5 môžu presvedčiť Apple o tom, že predaje nie sú spôsobené kopírovaním iPhone, ale popularitou smartfónov vo svete. Apple totiž v novom patentovom spore prehlásil, že Samsung získal popularitu najmä vďaka kopírovaniu iPhone. Popularita telefónov spočíva v rozhodnutí zákazníkov, ktorých zaujal špičkový hardvér a moderné softvérové funkcie.

*Zdroj: The Korea Times

Dnes nejčtenější

.