Zavřít reklamu

Známy spravodajský server Reuters dnes zverejnil rozhovor so SVP oddelenia produktových stratégií Samsungu, Yoon Han-kilom. Tento rozsiahly rozhovor sa zameral na viacero zaujímavostí z diania okolo spoločnosti Samsung. Asi prvá vec, ktorá dnes každému spadne na um, sú predaje nového Samsung Galaxy S5. Po boku tejto otázky Yoon Han-kil odhalil ďalšie zaujímavosti, mimo iného aj to, kedy sa na trhu objavia prvé zariadenia s operačným systémom Tizen a dokonca sa tu objavila prvá zmienka o novom Galaxy Note 4.

Senior viceprezident potvrdil, že Samsung Galaxy S5 sa skutočne predáva rýchlejšie než Galaxy S4, avšak neodhalil konkrétne čísla, keďže na to je podľa neho ešte skoro a telefón sa začal predávať iba pred pár dňami. Predpokladá však, že Galaxy S5 bude mať celkovo oveľa vyššie predaje než Samsung Galaxy S4, ktorý mal podľa doterajších informácií predať okolo 40 miliónov kusov. Pri Samsung Galaxy S4 sa spoločnosť zamyslela nad otázkou, či smartfóny musia byť len o hardvéri alebo by sa mali zamerať na softvérové funkcie a služby. Práve to spôsobilo, že Galaxy S4 ponúkala obrovské množstvo funkcií, ktoré boli u Galaxy S5 pre zmenu odstránené. Tento rok sa totiž Samsung zameral len na tie funkcie, ktoré užívatelia skutočne potrebujú.

No a nakoniec sa Yoon Han-kil čiastočne zmienil o Galaxy Note 4. Potvrdil, že Samsung skutočne pripravuje novú generáciu Galaxy Note a plánuje ho predstaviť v druhej polovici roku. Po boku dátumu vydania poodhalil, že Samsung Galaxy Note 4 ponúkne úplne nový form factor. Znamená to, že dizajn nového Galaxy Note 4 bude úplne iný, než dizajn súčasných telefónov. O tom, ako bude tento telefón vyzerať, nám mohli viac napovedať špekulácie zo začiatku roku, kedy početné hlásenia vraveli o tom, že Samsung Galaxy Note 4 ponúkne trojstranný displej, pravdepodobne inšpirovaný tým, čo Samsung prezentoval na minuloročnom veľtrhu CES 2012 ako ukážku ohnutých displejov.

*Zdroj: Reuters

Související články

Dnes nejčtenější

.