Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S5 už všetci dobre poznáme a tak je čas zamerať sa na ďalší významný produkt. Tentoraz sa jedná o Samsung Galaxy Note 4. Ten by sa mal začať predávať na konci roku 2014 a s vysokou pravdepodobnosťou ponúkne tie najmodernejšie technológie, ako tomu je pri Galaxy Note zvykom. Jedná sa totiž o vlajkovú loď a tak je už teraz isté, že si Samsung dá záležať na tom, že prémiový produkt ponúkne prémiové vybavenie. Ako by však mohol telefón vyzerať a aké novinky od neho môžeme očakávať? Na to je ešte celkom skoro, no autori konceptov v tom majú jasno.

Najnovší koncept pochádza od autora blogu TheGalaxyNote4.com, Xalmeya Chana. Podľa neho Samsung zmení materiál na zadnej strane a ponúkne kovový zadný kryt s odnímateľným telom. Na jednu stranu by sa jednalo o vyzdvihnutie telefónu ako vlajkovej lode, na druhú stranu by musel Samsung premyslieť spôsob, akým budú fungovať antény v telefónoch. Dnes sú totiž antény súčasťou odnímateľného zadného krytu pokrytého koženkou. Čo by mohol ponúknuť telefón? Hlavnou vlastnosťou by bol 5.75-palcový displej s rozlíšením QHD, alebo inak 2560 × 1440 (2K). Práve toto rozlíšenie mal ponúknuť pôvodne Samsung Galaxy S5, no Samsung na poslednú chvíľu svoje plány zmenil. Je preto viac než pravdepodobné, že sa 2K použije až u Galaxy Note 4 na konci roku.

Na prednej strane je ďalej novinkou 5-megapixelový predný fotoaparát a snímač rohovky, čím by užívatelia mohli ešte viac zabezpečiť svoje zariadenie. Skener rohovky je v súvislosti so zariadeniami od Samsungu známy už dlhšiu dobu, no ešte ani raz ho Samsung u svojich zariadení nepoužil. Skener totiž vyžaduje oveľa kvalitnejší predný fotoaparát a to by sa odrazilo na hrúbke zariadenia. Na druhú stranu, keby použil 5-megapixelový fotoaparát, už by sa nejednalo o tak veľký problém. Zadná strana by ponúkla odnímateľný kovový kryt, pravdepodobne z brúseného hliníku, pod ktorým by sa už tradične ukrývala batéria, SIM karta a microSD karta. Novinkou by bol 2.9-wattový reproduktor od JBL a 20-megapixelový ISOCELL fotoaparát s duálnym bleskom. Snímač krvného tepu je samozrejmosťou.

Dnes nejčtenější

.