Zavřít reklamu

Je vysoko pravdepodobné, že Samsung tento rok predstaví nový GALAXY Note 4. Tohtoročná vlajková loď Samsungu na poli phabletov bude predstavená na jeseň/podzim, no už teraz sa začínajú objavovať prvé špekulácie o tom, ako bude tento prístroj vyzerať a čo ponúkne. Informácie pritom pochádzajú od čínskeho serveru CMNO, ktorý ich získal od svojich zdrojov. Špekulovalo sa, že telefón ponúkne úplne nový dizajn, respektíve zahnutý displej. To však nehrozí a telefón v skutočnosti ponúkne štandardný dotykový displej.

Dizajn telefónu by mal byť podobný tomu, aký sme mohli vidieť u Samsung Galaxy S5. Aj tentoraz sa teda bude jednať o koženku, ktorá však vyzerá o niečo inak než tá u Galaxy Note 3. Displej bude plochý a ponúkne rozlíšenie 2560 × 1440 bodov, čiže sa jedná o 2K. Uhlopriečka tohto displeja nie je známa, pravdepodobne však bude o niečo vyššia oproti Galaxy Note 3. Samsung Galaxy Note 4 by mal ďalej ponúkať 64-bitový procesor, čím sa stane prvým smartfónom od Samsungu s týmto procesorom. Špekuluje sa však aj o použití procesoru Snapdragon 801 alebo 6-jadrového Exynos Hexa procesoru. Procesor je však vyrábaný s pomocou nového 20-nanometrového procesu. Po jeho boku môžeme čakať 4 GB DDR3 pamäť, ktorú Samsung predstavil len nedávno.

Netreba zabúdať ani na ďalšie parametre. Samsung Galaxy Note 4 má ponúknuť až 128 GB lokálne úložisko v najvyššej verzii, ktoré je možné ešte ďalej rozšíriť s pomocou microSD karty. K dispozícii bude port microUSB 3.0 na nabíjanie a prenos súborov, ktorý je zároveň spätne kompatibilný s technológiou USB 2.0. Novinkou bude aj fotoaparát s rozlíšením 20,7 megapixelov a samozrejme podpora 4K videa. Pod fotoaparátom môžeme okrem LED blesku čakať aj snímač krvného tepu. Rozlíšenie prednej kamery nie je známe. Čo však nemáme očakávať, je skenovanie rohovky. Iris Scanning sa Samsung rozhodol nahradiť inou technológiou, ktorá využíva stylus. Pomocou stylusu si užívateľ môže navrhnúť znak, ktorý opíše stylusom pri odomykaní telefónu. Note 4 nakoniec ponúkne Android 4.5 a batériu s kapacitou 3 600 až 3 800 mAh.

*Zdroj: CNMO

Dnes nejčtenější

.