SanDisk A1

Microsoft prinesie Mini-Start menu v ďalšej verzii Windows

windows-8.1-updateMicrosoft už cez týždeň ukázal, že pracuje na návrate tradičného Štart menu do Windows a prezentoval ho v samostatnom videu, kde zároveň odhalil, že Windows umožní otvárať dlaždicové aplikácie v desktope. Silnejšie prepojenie Modern UI a Desktop UI sa však nekoná vo Windows 8.1 Update, ale až v ďalšej verzii operačného systému. Microsoft nepotvrdil, či sa bude jednať o ďalší update pre Windows 8.1 alebo či sa bude jednať o Windows 8.2, respektíve Windows 9. Špekulácie z minulosti však nahrávajú tomu, že sa bude jednať o Windows 9.

Nové Mini-Štart menu, ako ho Microsoft volá, ponúkne užívateľom možnosť pripnúť sem rôzne dlaždice, vďaka čomu môžu vidieť aktuálne počasie, stav akcií, počet nových e-mailov a veľa ďalšieho. Vzhľadom k názvu si myslíme, že sa bude jednať o novinku, ktorú bude možné zapnúť alebo vypnúť podľa preferencií užívateľa. Či to tak však bude, si budeme musieť nejaký čas počkať. Blížiace sa zjednotenie dvoch prostredí Windows však môžeme vidieť už v samotnom Windows 8.1 Update, ktorý nás na túto skutočnosť pripravuje tým, že nám umožní pripínať Windows Store aplikácie do panela úloh. Ako si Microsoft predstavuje menu v ďalšom Windows, môžete vidieť na screenshote nižšie.

*Zdroj: Microsoft Blog

Diskuze

  No jsem i rád. Jako jak na Win 8 lze spustit např Tento počítač pokud mám přes celou obrazovku prohlížeč?!
  Ve Windows 7 stačilo kliknou na START a spustit si okno Počítače nebo Dokumentů, ale tady? Tady musím mít zřejmě připnutou každou hovadinu v Metru. Nebo okno minimalizovat a spustit z plochy. Prostě blbost.
  Jsem za tento Start rád.

  Reagovat

  Som si istý, že táto funkcia poteší hlavne užívateľov na PC a som na jednu stranu rád, že to Microsoft vrátil. Na druhú stranu som si však na notebooku zvykol na súčasné ovládanie Win 8 a tak by som bol rád, keby Microsoft ponechal aj toto “staré” prostredie. No a hlavne dúfam, že v budúcej verzii pribudne možnosť skryť Štart tlačítko, potom budem určite upgradovať.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět