Zavřít reklamu

galaxy-s5Kórejský blog Samsung Display zverejnil nový príspevok, v ktorom popisuje jednu z najdôležitejších vlastností nového Galaxy S5. Displej, to je neodmysliteľná súčasť dnešných smartfónov a môžeme povedať, že výrobcovia rok čo rok potláčajú svoje technológie na úplné maximum. Tento rok by mal totiž Samsung predstaviť smartfón s revolučným 2K displejom, ktorého rozlíšenie predstavuje 2560 × 1440 pixelov. Nejedná sa síce o Galaxy S5, na druhú stranu už tento telefón má jeden z najlepších, ak nie najlepší displej v súčasnosti.

Prečo tomu tak je? Displej nemáme pokladať za najlepší len kvôli rozlíšeniu a vysokej hustote pixelov. Samsung tvrdí, že sú to práve použité technológie, ktoré robia tento displej najlepším. Maximálny jas displeja je podstatne vyšší, než u Galaxy S4 a výrazne vyšší oproti Galaxy Note 3. Jeho maximálny jas predstavuje 351 cd/m2, zatiaľ čo v prípade Galaxy S4 sa jednalo o 287 cd/m2. Displej je teda o 22% jasnejší pri maximálnom jase, než minulý rok. Má to dopad aj na používanie pri priamom slnečnom svetle? Má. Podľa Samsungu bol v tomto teste Galaxy S5 až o 47% lepší než jeho predchodca. Zaznamenal sa totiž maximálny jas 698 cd/m2, zatiaľ čo u Galaxy S4 išlo o 475 cd/m2.

Samotné sklíčko, ktoré Samsung použil u svojho nového telefónu, dokáže absorbovať svetlo ešte lepšie, čím sa zvyšuje jeho čitateľnosť. Pri 10% jase displej odrazí len 4,5% vonkajšieho svetla. Okrem toho sa môže Samsung Galaxy S5 pochváliť pomerne vysokou hustotou pixelov (PPI). Jedná sa o 432 ppi, čo je síce menej než u Galaxy S4, na druhú stranu tu Samsung využíva svoju technológiu „diamantových“ LED-iek, akú použil už pri tabletoch Galaxy NotePRO. Nakoniec je však ešte jeden finálny dôvod, ktorý môže množstvo ľudí pokladať za najdôležitejší. Je ním energetická úspornosť. Displej nového Galaxy S5 je až o 27% úspornejší než u Galaxy S4, pričom v oboch prípadoch sa jedná o Super AMOLED displeje.

*Zdroj: Samsung Display

Dnes nejčtenější

.