Zavřít reklamu

Konečně nastal čas, abychom se dozvěděli pravdu, neboť ze všech leaků, počmáraných papírků a rumorů jsou tyto informace zřejmě nejpravdivější. Speciální varianta nového Galaxy S5, tedy Samsung Galaxy S5 Zoom, se vedle benchmarku od Antutu Benchmark dočkala i svých zřejmě konečných specifikací, které na světlo světa přivedl ze svých zdrojů portál SamMobile.

Samsung Galaxy S5 Zoom (SM-C115) podle dostupných údajů poskytne 4.8″ SuperAMOLED HD display, šestijádrový procesor Samsung Exynos 5 Hexa (5260), jehož 2 jádra Cortex-A15 budou mít frekvenci 1.7 GHz, přičemž zbylá 4 jádra Cortex-A7 frekvenci 1.7 GHz a GPU se stane ARM Mali-T624, jenž bude podporován 2 GB operační paměti. Jelikož se jedná o smartphone určený pro fotografování, měl by Galaxy S5 Zoom nabídnout fotoaparát s 20.2 MPx a konečně i s optickou stabilizací obrazu a desetinásobným zoomem, zatímco přední webkamera nabídne rozlišení 1920×1080. Samozřejmostí je i slot pro MicroSD kartu o zatím neupřesněném rozpětí velikostí.

Samotný smartphone by měl běžet na Androidu 4.4.2 KitKat spolu s nejnovějším prostředím TouchWiz UX od Samsungu, které speciálně pro Samsung Galaxy S5 Zoom disponuje spoustou vychytávek ohledně fotoaparátu. Co se týče konektivity, nabídne zařízení WiFi 802.11ac, Wi-Fi Direct, WiFi hotspot, DLNA, infrared a podporu NFC spolu s Bluetooth 4.0 LE. O propojení s okolními přístroji se nepřekvapivě postará MicroUSB 2.0 port.

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.