Zavřít reklamu

Microsoft, společnost kterou netřeba představovat, právě oficiálně představila další verzi svého operačního systému pro mobilní zařízení, tedy Windows 8.1. Stalo se tak na konferenci Build, kde softwarový gigant spolu s WP 8.1 odhalil i jeho nejnovější funkci, a to hlasovou asistentku Cortanu, která vedle působení jako ekvivalent k Applovské Siri také zdědila jméno po digitální asistence z legendární herní série Halo.

Podobného hlasového asistenta, ovšem s méně originálním názvem, využívá od představení Galaxy S III i Samsung. Jmenuje se S Voice a stejně jako Siri či Cortana dokáže rozpoznáváním hlasu v Angličtině plnit některé příkazy uživatele a většinu požadovaných informací vyhledává pomocí vyhledávače Google, zatímco Cortana prohledává internet pomocí služby Bing.

Spolu s Cortanou přijde Windows Phone 8.1 i s dalšími novými funkcemi, mezi které patří i nové Action Center, tedy místo, kde se zobrazují informace jako zbývající procenta do vybití baterie, notifikace a ostatní. Dále na operačním systému nově uvidíme i možnost nastavit si vlastní pozadí, přidat více „dlaždiček“ na plochu, nový typ klávesnice, která uživateli dovolí psát pomocí přejíždění prsty po znacích a spoustu dalších vymožeností. Oficiální datum vydání zatím není stanoveno, podle Microsoftu ovšem novou verzi jednoho z nejpoužívanějších operačních systémů pro mobilní zařízení můžeme očekávat během několika měsíců.

*Zdroj: blogs.windows.com

Dnes nejčtenější

.