Zavřít reklamu

windows-8.1-updateMicrosoft po boku nového Windows Phone 8.1 predstavil aj očakávanú aktualizáciu Windows 8.1 Update pre počítače. Významná aktualizácia pre desktopový systém ponúka predovšetkým zmeny, ktoré požadovali užívatelia vo forme feedbackov. Práve na tom stavia celý Windows 8.1 Update a snaží sa zjednotiť dlaždice a tradičné prostredie tak, ako to je len možné. Ako sme už písali v našej vlastnej recenzii pred pár mesiacmi, aktualizácia ponúka množstvo zmien určených práve pre PC. Update berieme ako signál Microsoftu, že už nastal čas prejsť zo starých Windows XP na to najnovšie, čo má k dispozícii.

Čo vlastne táto aktualizácia prináša? Na obrazovke Štart pribudli nové tlačítka Power a Search, ktoré slúžia na rýchle vyhľadávanie alebo na jednoduché a rýchle vypnutie či reštartovanie systému. Úprava položiek na obrazovke Štart sa zmenila tak, že tentoraz má človek možnosť upraviť položky cez tradičné kontextové menu a nie cez lištu v spodnej časti obrazovky. Pribudli sem aj upozornenia o nainštalovaní nových aplikácií, ktoré sa ukážu priamo na obrazovke Štart a je len veľmi ťažké ich prehliadnuť.

windows-8.1-update

Zmeny sa však dotkli aj desktopu. Na vybraných zariadeniach pribudla defaultná možnosť nabootovať sa priamo do desktopu, no tu to nekončí. Na panel úloh je možné pripínať aj aplikácie z Windows Store a obľúbené webové stránky. Zároveň sa tu môžu ukazovať aj tie moderné aplikácie, ktoré sú spustené na pozadí. Možnosť otvárať dlaždicové aplikácie v okne tu nie je, to by však k dlaždiciam príliš nepasovalo. Novinkou v samotných dlaždicových aplikáciách je vrchná lišta, aká existuje vo Windows už od nepamäti. Lišta sa však schováva a slúži len na základné možnosti, teda na ukončenie aplikácie, minimalizovanie aplikácie, alebo na otvorenie jej ponuky.

Pozitívnou správou je zníženie požiadavkov pre tento operačný systém. Windows 8.1 Update totiž zlepšuje optimalizáciu a systém si tak vystačí už s 1 GB RAM a 16 GB úložiskom a zvyšuje sa tak jeho konkurencieschopnosť. Systém je totiž možné osadiť aj na takto slabý hardvér, čoho výsledkom môžu byť v budúcnosti super-lacné zariadenia, ktoré môžu konkurovať Google Chrome OS a Chromebookom. Samotná aktualizácia Windows 8.1 Update je odteraz dostupná pre predplatiteľov služby MSDN, no už 8.4. vyjde vo forme Windows Update pre užívateľov Windows 8.1 a Windows 8.1 RT. A pokiaľ používate Windows 8 (tak ako ja), potom nový OS nájdete v ponuke Windows Store.

windows-8.1-update

*Zdroj: Microsoft

Dnes nejčtenější

.