Zavřít reklamu

Společnost Crittercism, zabývající se stabilitou různých softwarových prvků, provedla rozsáhlý výzkum ohledně stability operačních systémů Android a iOS . Výzkum se zajímal především o to, jak často oba systémy a aplikace na nich padají a podle zveřejněných výsledků je nejnovější verze operačního systému od Google až 2× stabilnější, než iOS 7.1 od Apple.

Tyto 2 verze ovšem nebyly jediné, které byly testovány, výzkum totiž zahrnoval i další verze a ohledně Androidu nejhůře dopadl Android 2.3 Gingerbread s šancí na pád aplikací až 1.7 %, novější verze Androidu od 4.0 Ice Cream Sandwich až po Android 4.4 KitKat mají ovšem šanci na pád aplikací pouze 0.7 %. O poznání špatněji je na tom však Apple, jehož iOS 6 a iOS 7 mají šance na spadnutí aplikací 2.5 % a 2.1 %, s iOS 7.1 se však situace zlepšuje, i tak je jen o 0.1 % stabilnější, než byl Android před 3 lety s verzí 2.3 Gingerbread.

Jelikož se jednalo o rozsáhlý výzkum, sledovala se i celková stabilita smartphonů, kde se z řad Apple nejlépe umístil iPhone 5, z Androidů potom zvítězily smartphony od Samsungu. V konečném důsledku tedy studie rozhodně nepotěšila ty, kteří obhajují Apple a jeho iOS tak, že tvrdí, že iOS je mnohem stabilnější než Android.

*Zdroj: Crittercism

Související články

Dnes nejčtenější

.