Zavřít reklamu

samsung-galaxy-s5Tohtoročný konkurenčný súboj na poli smartfónov pomaly štartuje a je jasné, že Samsung chce poraziť svoju konkurenciu. Preto nie je nič zvláštne na tom, že Samsung obohatil svoj Galaxy S5 o niekoľko funkcií, ktorými svoju konkurenciu prekonáva. iPhone 5s predbehol Samsung a ďalších výrobcov svojou funkciou Touch ID, čiže snímačom odtlačkov prstov. Existuje však 8 vecí, vďaka ktorým je Samsung Galaxy S5 lepší než Apple iPhone 5s.

Vodotesnosť

Hneď na úvod to je vodotesnosť a odolnosť voči prachu. Samsung Galaxy S5 má certifikát IP67, vďaka čomu vydrží 30 minút v hĺbke do 1 metra bez toho, aby došlo k jeho poškodeniu. Galaxy S5 je tak možné používať aj na nahrávanie videí pri vode. iPhone zatiaľ túto funkciu nemá a tak je treba používať ho vo vodotesnom obale, pokiaľ chce človek nahrávať takéto videá.

Fotoaparát

Samsung Galaxy S5 neprekonáva iPhone 5s len fotoaparátom s väčším počtom megapixelov, ale aj pridanými funkciami. Fotoaparát disponuje funkciou Selective Focus, vďaka ktorej vie užívateľ najprv spraviť fotku a potom si určiť, ktorú časť chce zaostriť. Jedná sa o funkciu podobnú tej, ktorú ponúkal fotoaparát Lytro. Galaxy S5 ďalej ponúka možnosť vidieť živý náhľad HDR fotografie ešte predtým, než fotografiu vôbec spravíte. Vďaka tomu človek vie, či je HDR vhodné na danej fotke alebo nie. No a nakoniec podporuje nahrávanie 4K videa, aj keď vo väčšine prípadov sa bude zrejme využívať 1080p.

Úložisko

Kým iPhone 5s ponúka výhradne vstavanú pamäť, úložný priestor v Galaxy S5 je možné rozšíriť až o 128 GB vďaka kartám microSD.

Ultra Power Saving Mode

Výdrž batérie je u smartfónov jedným z najväčších problémov. Samsung sa ju v prípade Galaxy S5 rozhodol riešiť tak, že vytvoril nový Ultra Power Saving Mode, ktorý zníži schopnosti a výkon telefónu na absolútne minimum v záujme šetrenia batérie. Galaxy bude mať zrazu čiernobiely displej a umožní používať len tie aplikácie, ktoré užívateľ považuje za najdôležitejšie. V základe sa jedná o SMS, telefón a internetový prehliadač. Nečakajte však, že by vám telefón umožnil hrať Angry Birds.

Výdrž batérie sa predĺžila a už pri 10% batérie sa telefón vybije až po 24 hodinách pohotovostného času. Naopak Apple robí svoje telefóny čoraz tenšími a z osobnej skúsenosti viem, že to má zlý vplyv na výdrž batérie. Z osobnej skúsenosti viem, že iPhone 5c je možné vybiť už za 4 hodiny aktívneho používania pri plnom nabití. Naopak ma veľmi milo prekvapila výdrž batérie Nokia Lumia 520, ktorú som musel nabiť až po 4 alebo 5 dňoch bežného používania.

http://samsungmagazine.eu/wp-content/uploads/2014/02/SM-G900F_copper-GOLD_01.jpg

Užívateľom vymeniteľná batéria

V súvislosti s batériou je tu aj ďalšie plus. Každá batéria sa časom opotrebuje a po pár rokoch nastane čas, kedy je už výdrž batérie neúnosná. V takom prípade existujú dve možnosti. Buďto si človek kúpi nový mobil alebo si jednoducho zaobstará novú batériu. V prípade iPhone je potrebné ju vymeniť odborným postupom alebo v servise, no v prípade Samsung Galaxy S5 stačí otvoriť zadný kryt a vykonať činnosť, akú poznáme už z čias Nokie 3310.

Displej

Displej nového Samsung Galaxy S5 je celkom veľký a ponúka skutočne vysoké rozlíšenie. Samsung však posunul hranice Super AMOLED displeja a obohatil ho o schopnosť adaptovať sa okolitému prostrediu. Nehovoríme pritom len o automatickej zmene jasu, ale aj o prispôsobení teploty farieb a ďalších detailoch, vďaka ktorým sa displej perfektne prispôsobí okolitým podmienkam.

Snímač krvného tepu

No a nakoniec je tu posledná jedinečná vlastnosť. Snímač krvného tepu je novinka, o ktorej sa pôvodne špekulovalo ako o súčasti Apple iPhone 6 a iWatch. Túto technológiu si však zobral na starosť Samsung a použil ju u svojej novej vlajkovej lode, vďaka čomu je telefón možné používať ako fitnes doplnok. Údaje zaznamenané týmto snímačom sú odosielané do aplikácie S Health, ktorá pri fyzickej aktivite sleduje a upozorňuje, či by ste mali pridať tempo alebo naopak si na chvíľu oddýchnuť.

*Zdroj: AndroidAuthority

Dnes nejčtenější

.