Zavřít reklamu

Samsung už v týchto dňoch uverejnil prvú verziu svojho vývojárskeho SDK pre Tizen Wearable, pomocou ktorého môžu vývojári začať vytvárať aplikácie pre Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo. Vytváranie aplikácií pre hodinky sa považuje za pozitívnu správu, no niektorých vývojárov aj tak zaujíma, prečo nemôžu vytvárať vlastné aplikácie pre náramok Samsung Gear Fit. Skutočný dôvod je ten, že náramok Gear Fit používa úplne iný operačný systém než Gear 2, Gear 2 Neo alebo čokoľvek, čo Samsung doteraz vyvinul.

Gear Fit totiž využívajú vlastný real-time operačný systém (RTOS), ktorý je oveľa jednoduchší a vďaka nízkym požiadavkom na hardvér prináša dlhšiu výdrž batérie. To je zároveň hlavný dôvod, prečo Gear Fit vydržia na jedno nabitie 3-4 dni používania, zatiaľ čo Gear 2 vydržia len okolo 2 dní aktívneho používania. Potvrdzuje to seniorvicerpezident Samsung Telecommunications America, Seshu Madhavapeddy.

Práve to, že operačný systém Gear Fit si vystačí so slabším hardvérom, má tiež za následok obmedzenosť funkcií a pomerne zložité programovanie aplikácií priamo pre Gear Fit. Kompatibilita so systémom Android však zabezpečí, že vývojári môžu vytvárať aplikácie pre smartfóny, ktoré budú vedieť odosielať notifikácie na obrazovku náramku Gear Fit.

*Zdroj: CNET

Dnes nejčtenější

.