Zavřít reklamu

samsung-ativ-seSpolu s novou vlajkovou loďou Samsung Galaxy S5 by mal Samsung predstaviť aj svoju novú vlajkovú loď na poli Windows Phone. Samsung Ativ SE, o ktorom sme mohli počuť najmä vďaka @evleaks, by sa podľa slov WPCentral mohol začať predávať 18. apríla / dubna, teda týždeň po zahájení predaja Samsung Galaxy S5. Ativ SE ponúkne podobný dizajn ako Galaxy S4, bude sa však líšiť kovovým krytom.

Telefón by mal ďalej podľa jeho slov stáť 599 dolárov bez kontraktu, čo pri zachovaní cenového pomeru $1 = 1€ znamená, že sa bude predávať za 599€. Cena telefónu na paušál bude nižšia a odhaduje sa, že bude predstavovať asi 199 dolárov na dvojročný kontrakt. Cena zároveň dokazuje, že sa bude jednať o špičkové zariadenie.

Dostupné informácie vravia o tom, že telefón obsahuje 5-palcový Full HD displej a štvorjadrový procesor Snapdragon. Rovnaké vlastnosti mal aj Samsung Galaxy S4 a preto sa špekuluje, že Samsung Ativ SE ponúkne 2GB RAM, 16GB úložisko a 13-megapixelový zadný fotoaparát. Je tiež možné, že telefón predstaví samotný Microsoft, ktorý na začiatku apríla / dubna predstaví Windows Phone 8.1, Windows 8.1 Update 1 a zrejme aj ďalší softvér.

samsung-ativ-se

*Zdroj: wpcentral.com

Dnes nejčtenější

.