Zavřít reklamu

Technologický gigant Samsung opäť prezentoval svoje televízory a tentoraz poskytol novinárom aj informácie o ich dostupnosti. Jedná sa pritom o tie isté televízory, ktoré Samsung predstavil na veľtrhu CES 2014 v Las Vegas, tentoraz ich však propagoval v Guggenheim Museum v New Yorku. Prvý, kto odhalil ceny a dostupnosť týchto televízorov, je server USA Today. Ako tvrdí vo svojej správe, Samsung začne predávať televízory postupne, pričom prvé z nich sa objavia na trhu už na konci tohto mesiaca.

Hneď na úvod sa bude jednať o televízory zo série U9000. Jedná sa o zakrivené televízory, ktorý sa už v najbližších dňoch začne predávať v 55- a 65-palcovej verzii. Cena 55-palcového modelu je stanovená na 3 999 dolárov, 65-palcový model bude o 1 000 dolárov drahší. V priebehu roka sa tiež dostane do predaja ešte väčšia verzia s uhlopriečkou 78 palcov. Tento model sa začne predávať za 7 999 dolárov.

V priebehu najbližších dní sa tiež do predaja ostanú dva modely U8550. Podobne ako v prípade U9000, aj tentoraz sa jedná o 55- a 65-palcové verzie. Cena je však nižšia, keďže sa jedná o ploché obrazovky. 55-palcový model sa začne predávať za 2 999 dolárov a 65-palcový model sa začne predávať za 3 999 dolárov. V máji/květnu sa začnú predávať ďalšie modely s uhlopriečkou od 50 do 75 palcov. Ich cena sa má pohybovať na úrovni od 2 499 dolárov do 5 999 dolárov.

Na trh by sa mal v priebehu roka dostať aj zakrivený Samsung Curved UHD TV s uhlopriečkou 105 palcov, no jeho cena zatiaľ nie je známa. Zaujímavosťou je však to, že podľa prieskumu viac ľudí preferuje zakrivené displeje než ploché a nevadí im priplatiť si za takýto televízor 600 alebo viac dolárov. Prezident amerického Samsung Electronics Tim Baxter preto očakáva, že zakrivené TV prinesú sexappeal na tento trh.

*Zdroj: USA Today

Dnes nejčtenější

.