Zavřít reklamu

amoledAko to už vyzerá, Samsung chce tento rok predstaviť hneď tri tablety s AMOLED displejom. Nové benchmarky tentoraz odhalili, že Samsung po boku 8.4-palcovej a 10.5-palcovej verzie pripravuje aj menšiu, 7-palcovú verziu svojho Galaxy TabPRO. Produkty by mali teda predstavovať úplne novú sériu Galaxy TabPRO s AMOLED displejom, ktorá sa zrejme bude predávať po boku Galaxy TabPRO a Galaxy NotePRO. Vzhľadom k dostupným špecifikáciám môžeme čakať, že sa bude jednať o vysokovýkonné tablety s vysokým rozlíšením.

Najnovšie získal Samsung certifikát na tablet s označením SM-T230 a vzhľadom k tomu, že k zaregistrovaniu došlo len teraz, môže sa jednať práve o 7-palcovú verziu Galaxy TabPRO s AMOLED displejom. Tablet sa pýši rozlíšením 1280 × 800 bodov a 4-jadrovým procesorom s frekvenciou 1.4 GHz. Zaujímavosťou však je, že tento procesor sa nachádza len vo verzii s podporou LTE sietí. Verzie s podporou WiFi alebo 3G obsahujú procesor s frekvenciou 1.2 GHz a aj ten obsahuje 4 jadrá. Tablet, presne tak ako zvyšné dva, obsahuje operačný systém Android 4.4.2 KitKat.

K dispozícii budú nakoniec aj zvyšné dve verzie, ktoré na internete vystupujú pod označeniami SM-T800 a SM-T700. Oba modely ponúknu takmer identický hardvér a oba z nich majú displej s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov. Menšia verzia však ponúkne len 2 GB RAM, zatiaľ čo 10.5-palcová verzia obsahuje 3 GB RAM. Táto verzia zároveň ponúkne procesor Exynos 5 Octa s frekvenciou 1.9 GHz a 1.4 GHz, 16GB úložisko a 7-megapixelový zadný fotoaparát. Na prednej strane sa pre zmenu stretneme s 2-megapixelovým fotoaparátom. Pokiaľ sú dostupné informácie pravdivé, potom by sme mohli očakávať predstavenie Galaxy TabPRO s AMOLED displejom v júni/červnu tohto roku.

*Zdroj: Samsung; GFXbench

Dnes nejčtenější

.