Zavřít reklamu

Samsung nám práve vďaka svojim novým patentom odhalil, ako by mohli vyzerať budúce modely Galaxy Zoom a Galaxy Camera. Spoločnosť získala patent na dizajn dvoch smartfónov osadených vysokokvalitnými objektívmi, aké nájdeme v profesionálnych fotoaparátoch. Smartfóny nie sú najtenšie, zato sa však môžu pochváliť fotoaparátmi, vďaka ktorým by Samsung na míle predbehol svoju konkurenciu.

V prvom prípade sa jedná o telefón so štandardným objektívom, na ktorý sme mohli natrafiť už pri Galaxy S4 Zoom alebo Galaxy Camera. Aj keď dnes o takomto zariadení môžeme len špekulovať, s vysokou pravdepodobnosťou by sa mohol predávať v podobnej cenovej relácii ako S4 Zoom. Samozrejme, vzhľadom k špičkovej kvalite fotoaparátu by bolo treba počítať s kompromismi na strane mobilného hardvéru, ktorý by tak bol slabší, zato svoje poslanie by spĺňal na 100%.

V druhom prípade sa už jedná o telefón s 3D objektívom, vďaka čomu by Samsung opäť posunul hranice mobilného fotenia. Tak či onak, dnes je ešte skoro na to, aby sme si o týchto zariadeniach vytvárali uzávery. Získanie patentu však potvrdzuje, že Samsung na niečom takomto skutočne pracoval.

 

Vľavo: Smartfón s 3D objektívom; Vpravo: Smartfón so štandardným objektívom

*Zdroj: SammyToday.com

Dnes nejčtenější

.