Zavřít reklamu

obamaBlackBerry zažíva v posledných mesiacoch veľmi ťažké obdobie. Viacero amerických vládnych inštitúcií prestalo využívať jeho smartfóny v prospech telefónov so systémom iOS a Android. Najnovšie sa k užívateľom Androidu pridá samotný prezident USA Barack Obama, ktorý by mal už čoskoro začať používať smartfón od Samsungu alebo LG. Samotné rozhodnutie prichádza od interného technologického tímu v Bielom Dome, ktorý začal testovať špeciálne verzie telefónov od LG a od Samsungu.

Podľa Wall Street Journal sa má jednať o ťažko modifikované telefóny, ktoré sa síce podobajú na bežne predajné modely, ale budú veľmi dobre zabezpečené a chránené proti akémukoľvek zneužitiu údajov na ňom. Na bezpečnostnom systéme v telefónoch sa podieľa interný technologický tím Bieleho Domu v spolupráci s komunikačnou agentúrou Bieleho Domu. Testovanie telefónov je zatiaľ vo veľmi ranej fáze a preto prezident Obama aj naďalej používa telefón BlackBerry. Aj keď čas prechodu na nový telefón nie je stanovený, malo by sa tak stať ešte pred koncom jeho volebného obdobia v roku 2017.

Samotné BlackBerry však z nového rozhodnutia Bieleho Domu nie je príliš nadšené. Biely Dom využíva jeho zariadenia už viac ako 10 rokov a vzhľadom k súčasnej finančnej situácii spoločnosti sa dá hovoriť o tvrdej rane. BlackBerry tvrdí, že jeho telefóny boli dokonale prispôsobené pre potreby amerických vládnych agentúr, aby zachovali čo najvyššiu úroveň bezpečnosti. Spoločnosť LG sa pre WSJ vyjadrila, že nevie o tom, že Biely Dom testuje jej telefóny, zatiaľ čo Samsung naznačil, že vládny sektor USA v poslednom období prejavil intenzívny záujem o jej zariadenia.

*Zdroj: WSJ

Témata: , , ,

Dnes nejčtenější

.