Zavřít reklamu

Včera sa o ňom ešte len špekulovalo a dnes je skutočnosťou. Samsung práve cez svoj oficiálny blog predstavil nový chytrý fotoaparát Galaxy NX mini, ktorý bude skutočne dostupný v piatich farebných verziách. Fotoaparát Galaxy NX mini je dnes najtenším a najľahším fotoaparátom s vymeniteľnou optikou na svete, keďže váži len 158 gramov a má hrúbku len 22,5 milimetra. Fotoaparát ďalej ponúka 3-palcový dotykový vyklapací displej s možnosťou vyklapnutia až o 180 stupňov. Ako už uvádza ďalej samotný Samsung, táto možnosť je vhodná pre ľudí, ktorí radi robia „Selfie“ fotky.

Pretože sa jedná o inteligentný fotoaparát, môže sa pochváliť prítomnosťou NFC a WiFi pre okamžité zdieľanie súborov s priateľmi. Nie je známe, na akom operačnom systéme Galaxy NX mini beží, keďže sa špekuluje o použití systému Android alebo Tizen OS od Samsungu. Zo softvérového hľadiska však fotoaparát ponúkne okamžitú možnosť zdieľania súborov na Flickr a Dropbox, pričom na Dropboxe získa užívateľ 2GB voľného miesta po registrácii. Znamená to teda, že Samsung nebude dávať žiadny Dropbox Bonus, ako by tomu bolo napríklad pri Samsungu Galaxy S5.

Samsung Galaxy NX mini ponúkne aj niekoľko ďalších obľúbených funkcií, ktoré využívajú Tag & Go, čiže spárovanie zariadení cez NFC. Následne môžete zdieľať fotografie cez Mobile Link, poslať fotky až na 4 zariadenia súčasne pomocou funkcie Group Share a ovládať fotoaparát na diaľku pomocou smartfónu vďaka funkcii Remote View Finder Pro. Ako čerešničku na torte Samsung uvádza možnosť ľahko premeniť Galaxy NX mini na Baby Monitor a to tak, že fotoaparát bude detegovať zvuk a v prípade, že nejaký deteguje, automaticky vyšle upozornenie do spárovaného smartfónu. Ďalšou významnou je funkcia Wink Shot. Táto funkcia umožní ovládať fotoaparát hands-free, pričom snímač sa snaží detegovať žmurknutie oka. Pokiaľ ste pripravení spraviť fotku, jednoducho stačí žmurknúť a fotoaparát vás po 2 sekundách automaticky odfotí.

Samotný fotoaparát ďalej ponúka 20.5-megapixelový BSI CMOS senzor, ktorý umožní fotografom spraviť vysokokvalitné fotky bez toho, aby na nich nebol zaznamenaný žiadny detail. Samsung dodáva, že Galaxy NX mini má najvyššie rozlíšenie vo svojej triede. Vďaka kvalitnému snímaču a dostupnému výkonu je fotoaparát schopný spraviť kontinuálnu fotografiu pri rýchlosti 6 snímkov za sekundu. Taktiež sa môže pochváliť rýchlosťou uzávierky 1/16000 sekundy.

Súčasne s novým Galaxy NX mini Samsung predstavil aj trojicu nových objektívov NX-M, ktoré sú plne prispôsobené pre telo fotoaparátu. NX-M 9mm F3.5 ED s ultra-tenkým dizajnom a širokým pozorovacím uhlom a je vhodný pre ľudí, ktorí radi fotografujú krajinu a „Selfie“ fotky. NX-M 9-27mm F3.5-5.6 ED OIS objektív ponúká mikro-kompaktný zoom a štýlový dizajn a je zároveň je dostatočne malý na to, aby sa zmestil do vačkov a tašiek. Vďaka optickej stabilizácii obrazu sa postará o to, že fotky budú ostré aj keď sa užívateľovi trasie ruka. NX-M 17mm F1.8 OIS je určený pre fotografov, ktorí si chcú na svojich fotkách vychutnať „Bokeh“ efekt, vďaka ktorému osoby vystupujú z rozmazaného pozadia. Sasmung tiež potvrdil, že fotopaparát je kompatibilný s ďalšími 15 objektívmi NX, ku ktorým je však potrebné použiť špeciálny NX-M držiak (ED-MA4NXM). Snímače sa predávajú samostatne.

 

Dnes nejčtenější

.