Zavřít reklamu

Názov zariadenia, ktoré Samsung plánuje zajtra predstaviť, síce ostáva záhadou aj naďalej, ale nový únik môže potvrdzovať, že týmto novým zariadením bude Samsung Galaxy NX mini. Server NXRumors.net od svojich zdrojov získal informácie o novom fotoaparáte, o ktorom sme prvýkrát informovali už začiatkom januára / ledna tohto roku. Správa, že Samsung zajtra predstaví práve fotoaparát Galaxy NX mini, ešte nebola potvrdená a tak si budeme musieť počkať ešte niekoľko hodín na to, než tento prístroj oficiálne predstaví.

Spolu so sériou fotiek unikli aj prvé parametre tohto zariadenia. Server odhalil, že model fotoaparátu s f3.5 clonou sa bude predávať za 499€, zatiaľ čo model s f3.5-5.6 clonou s optickou stabilizáciou obrazu sa bude predávať za 549€. K dispozícii má byť aj verzia s f1.8 clonou, ktorej cena zatiaľ nie je známa. Objektívy bude samozrejme možné dokúpiť aj samostatne a fotoaparát tak bude možné kedykoľvek upgradovať. Objektív s f3.5 clonou sa bude predávať za 179€ už v apríli/dubnu, zatiaľ čo objektív s clonou f3.5-5.6 sa bude predávať za 249€. Tento zároveň ponúkne optickú stabilizáciu obrazu, čo vo výsledku predstavuje vyššiu kvalitu fotiek.

Vo fotoaparáte sa nachádza rovnaká batéria ako v Samsung Galaxy S4 Zoom, vďaka ktorej dokáže fotoaparát zachytiť 682 fotiek alebo 246 minút videa na jedno nabitie. Fotoaparát samozrejme podporuje Full HD a špekuluje sa, že bude využívať operačný systém Tizen, zatiaľ čo prvé tvrdenia vraveli o systéme Android. Fotoaparát ďalej ponúkne NFC pre zdieľanie súborov, podobne ako niekoľko ďalších fotoaparátov spoločnosti Samsung.

Dnes nejčtenější

.