Zavřít reklamu

Samsung S Band, původně doplněk k Galaxy S4, se nikdy nedostal na trh, to však chce jihokorejská společnost změnit a bude vydán jako doplněk ke smartphonu Galaxy S5, hodinkám Samsung Gear 2 a ostatním zařízením, která by měla být vydána během následujících měsíců. Samsung poskytl portálu SamMobile část manuálu Galaxy S5, ve kterém se o S Band hojně píše, přestože je na většině obrázků vyobrazen ještě loňský Galaxy S4. Podle poskytnutých screenshotů se Samsung rozhodl změnit design celého zařízení, tudíž nyní vypadá náramek zcela jinak, než jak ho známe ještě z dob Galaxy S4, vlastně vypadá jako takový přechod mezi hodinkami Gear 2 a jiným fitness náramkem Gear Fit, který byl představen v únoru/februári na Unpacked 5 eventu.

Podobně jako loňský S Band, i toto je zařízení postrádající display, které funguje především jako fitness senzor a všechny údaje jsou vyobrazeny na spárovaném smartphonu s aplikací Activity Tracker, případně s novinkou jménem S Health, která bude debutovat spolu s Galaxy S5. Vedle měření pulsu, tlaku, kondice, zdravitního stavu, spálených kalorií, krokoměru a několika dalších funkcí dokáže náramek také monitorovat váš spánek, konkrétně tedy zaznamenávat data, jako je délka spánku, počet probuzení nebo rozeznat, kdy byl uživatel v lehkém spánku a kdy byl v hlubokém spánku.

Spolu s těmito funkcemi zvládá ovšem S Band také notifikovat uživatele o hovorech a zprávách na spárovaném smartphonu a zabudovaný alarm začne vibrovat a svítit LED světlem okamžitě po tom, co náramek ztratí se spárovaným zařízením spojení Bluetooth. Stejně jako Gear Fit bude mít i S Band vyměnitelné řemínky, které budou dostupné v bílé, žluté, oranžové a šedé v barvě.

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.