Zavřít reklamu

Praha 11. března 2014 – Společnost Samsung Electronics představila na veletrhu CeBIT 2014 nové řady tiskáren, které podporují technologii NFC. Řada barevných laserových tiskáren Xpress C1860 i řada černobílých laserových tiskáren Xpress M2885 je určena malým a středním firmám, které využívají velký objem tisku a vyžadují vysokou kompatibilitu s širokým spektrem IT zařízení. Obě řady také nabídnou službu Samsung Cloud Print, která bude dostupná ve Spojených státech a v Evropě v průběhu letošního roku.

Rychlejší výkon a nové funkce pro kancelářské prostředí

Řada Xpress C1860 obsahuje barevnou laserovou tiskárnu C1810W a multifunkční zařízení C1860FW, které kromě tisku nabízí možnost dokumenty kopírovat, skenovat a faxovat. Model Xpress C1860 je vybaven duálním procesorem (hlavní: 533 MHz, sekundární: 150 MHz) a pamětí 256 MB (rozšiřitelnou na 512 MB).

Řada Xpress M2885 disponuje černobílou tiskárnou M2835DW a černobílým multifunkčním zařízením M2885FW, které zajišťuje rovněž tisk, kopírování, skenování i fax. Model Xpress M2885 nabízí 600 MHz procesor a paměť 128 MB.

Tyto tiskárny umožňují jednoduchý a mobilní tisk s rychlostí 28 stran (A4) za minutu u černobílých modelů a 18 stran za minutu u barevných modelů.

Řady Xpress M2885/C1860 se postarají o kvalitní tisk s dokonale čitelným textem a ostrými obrázky, a to díky jedinečné technologii pro vylepšení obrazu a funkci Rendering Engine for Clean Page (ReCP). Kromě toho řada Xpress C1860 tiskne v živých a lesklých barvách díky využití polymerovaného toneru, který obsahuje jemnější a rovnoměrnější částice.

Aplikace „Easy Print Management“ pro mobilní zařízení

Samsung představuje funkci „Easy Print Management“ pro mobilní zařízení, která byla dříve dostupná pouze v počítačích. Díky funkci NFC, společně s aplikací Mobile Print, mohou i firmy bez IT oddělení snadno kontrolovat informace o zařízení, stavu tisknutých dokumentů a použití materiálu. (Aplikaci Samsung Mobile Print je možné stáhnout na Google Play a Apple App Store).

V rámci podpory zákazníkům je v aplikaci Mobile print zařazena série instruktážních videí. Ty pomohou uživatelům odhalit a vyřešit případné poruchy, aniž by museli kontaktovat zákaznický servis.

Pohodlný tisk přímo z mobilu

Od uvedení prvních tiskáren s NFC technologií v roce 2013 pokračuje Samsung v hledání dalších cest, jak uživatelům ještě více zjednodušit mobilní tisk. Obě nové řady tiskáren nabízejí jak technologii NFC, tak Wi-Fi Direct, jež umožňují snadné a zabezpečené tištění dokumentů, obrázků a dokonce i obsahu ze sociálních médií. Stačí pouze přiložit smartphone k tiskárně.  

Uživatelé také mohou zasílat naskenované dokumenty z multifunkčních zařízení přímo do svých chytrých telefonů bez nutnosti využití e-mailu nebo PC.

Navazujeme na úspěšné modely NFC tiskáren z loňského roku a představujeme ještě rychlejší a pokročilejší modely navržené speciálně pro malé a střední firmy,” řekl Sung-won Song, Senior Vice Prezident strategického marketingu a prodeje divize Printing Solutions Business společnosti Samsung Electronics. „Důležitým prvkem každodenní činnosti v malých a středních firmách je mobilita. Zaměstnanci často potřebují tisknout z vlastních zařízení, které nejsou zapojeny do sítě. Technologie NFC tak přináší významné zjednodušení jejich práce,“ dodal Song.

Více informací naleznete na: http://www.samsung.com/global/smartprinting/index.html.

Řady tiskáren C1860/M2885 budou představeny v Evropě v dubnu, v České republice budou k dostání na přelomu dubna a května.

Orientační koncové ceny tiskáren pro český trh s DPH:

  • SL-M2835DW/SEE za 3 890 Kč
  • SL-M2885FW/SEE za 6 790 Kč
  • SL-C1810W/SEE za 6 290 Kč
  • SL-C1860FW/SEE za 10 990 Kč

Dnes nejčtenější

.