Zavřít reklamu

Presne pred týždňom sme sa dočkali predstavenia nového Samsung Galaxy S5. Juhokórejský výrobca však predstavil len jednu verziu telefónu a aspoň nateraz dementoval informácie, že spoločnosť pripravuje 2 varianty. Spoločnosť odhalila verziu telefónu so 4-jadrovým procesorom Snapdragon 801, zabudla však spomenúť druhú, 8-jadrovú verziu. Informácie o nej sa objavili len v infografike, ktorú neskôr Samsung zo svojho blogu stiahol. Ako to teda je s 8-jadrovou verziou Galaxy S5?

Pravdepodobne sa bude jednať o verziu, ktorá sa objaví len na vybraných trhoch. Táto verzia v skutočnosti obsahuje procesor Exynos 5422 pozostávajúci z dvoch 4-jadrových čipov. Jedná sa pritom o nový čip, ktorý spoločnosť Samsung predstavila na veľtrhu v Barcelone. Procesor sa bude nachádzať vo variante Galaxy S5 s označením SM-G900H, zatiaľ čo štandardný model nesie označenie SM-G900F.

Nový benchmark v databáze GFXBench odhalil, že táto verzia obsahuje osemjadrový procesor s frekvenciou 1,3 GHz a necelých 2GB RAM. Procesor pozostáva z dvoch štvorjadrových čipov s jadrami Cortex A7 a Cortex A15, pričom výkonnejší čip má frekvenciu 2,1 GHz. Tento model ďalej obsahuje 6-jadrový grafický čip Mali-T628 MP6 s podporou OpenGL ES 3.0. Zaujímavosťou však je, že tento telefón má 5.2-palcový displej, zatiaľ čo predstavený model ponúka 5.1-palcový displej. Vyššia uhlopriečka má vplyv iba na hustotu displeja, keďže rozlíšenie ostalo rovnaké. Rovnako je zaujímavé aj to, že tento model má 15-megapixelový fotoaparát, zatiaľ čo oficiálny Galaxy S5 má 16-megapixelový fotoaparát. Znamená to, že sa bude jednať o špeciálnu verziu pre vybrané trhy? Alebo sa jedná o úplne nový model? To uvidíme už v budúcich mesiacoch.

sm-g900h-benchmark
*Zdroj: GFXbench

Související články

Dnes nejčtenější

.