Zavřít reklamu

Microsoft pripravuje v tomto roku zaujímavé zmeny. Okrem toho, že má v pláne vydať nový Windows 8.1 Update 1, má spoločnosť v pláne vydať aj úplne nový variant svojho operačného systému. Microsoft chce posilniť popularitu Windows 8 na desktope a chce preto predávať nový Windows 8.1 with Bing. Podľa dostupných informácií sa bude jednať o super-lacnú alternatívu pre koncových užívateľov aj pre výrobcov počítačov (OEM) a poslúži ako cenovo atraktívny upgrade pre používateľov starších verzií Windows.

Super-lacný Windows with Bing sa bude od štandardných verzií odlišovať hlbokou integráciou vyhľadávaču Bing do systému. Bing je už teraz súčasťou Windows 8.1, jeho integrácia však nie je taká hlboká. Či ponúkne Windows 8.1 with Bing menej softvérových funkcií, zatiaľ nie je známe. Systém však ponúkne minimálne dve výhody pre Microsoft. Vyhľadávač Bing získa viac užívateľov a stane sa populárnejším, zatiaľ čo Microsoft zvýši svoju konkurencieschopnosť.

Pretože výrobcovia OEM museli platiť pomerne vysoké sumy za licencie Windows, odrazilo sa to na cene počítačov. To samozrejme odradilo zákazníkov a v USA spoločnosť na vysokú cenu Windows doplatila tým, že ľudia začali prestupovať na Chrome OS a Mac. Počítače s Windows sa preto budú predávať za lacnejšie, čo v konečnom dôsledku znamená zvýšenie podielu Windows 8.1 na trhu. Spoločnosť by mohla ohlásiť bližšie detaily už o mesiac na svojej každoročnej konferencii //Build/.

*Zdroj: tapscape.com

Dnes nejčtenější

.