Zavřít reklamu

Během představení Galaxy S5 na pondělním MWC 2014 prezentoval Samsung také inteligentní úsporný režim, který při zapnutí změní barevné schéma pouze na černou a bílou, čímž dokáže smartphone vydržet s 10% baterie i přes 24 hodin. Přesto však ještě zastupitelé korejské společnosti odhalili další 3 možnosti šetření baterie od společnosti LucidLogix, která se primárně zabývá právě zvyšováním výdrže baterie. Jejich série vymožeností na šetření baterie jménem Xtend, která zahrnuje NavExtend, WebExtend a GameExtend se tak dostane i do Galaxy S5, čímž by se měla výdrž rapidně zvýšit.

NavExtend je zaměřený na zvýšení životnosti baterie během používání GPS a podobných utilit. Sníží výkon GPU tak, aby se shodovalo s minimálními požadavky daného GPS klienta. Bez NavExtend bude vaše GPS využívat maximum, a tak se baterie bude vybíjet mnohem rychleji. NavExtend inteligentně řídí GPU, baterie je více konzervovaná a výdrž baterie se zvýší až o 25 %.

Podobně funguje i WebExtend, který nepřekvapivě zvyšuje výdrž během surfování po internetu. Kombinuje snížení výkonu GPU a CPU a údajně podporuje všechny hlavní browsery pro systém Android. GameExtend byl již použitý na Galaxy Note 3, kde řídil výkon zařízení během zpracovávání zatěžujících úloh, jako je hraní her. Všechny tyto komponenty od LucidLogix zřejmě udělají Galaxy S5 jedním ze zařízení s největší výdrží baterie ze všech zařízení, které byly nebo budou vydány tento rok.

*Zdroj: Fudzilla.com

Související články

Dnes nejčtenější

.