Zavřít reklamu

Spoločnosť Samsung dnes oficiálne predstavila svoju vlajkovú loď Galaxy S5. Samotný telefón ponúka niekoľko nových, zásadných funkcií. Samsung si je vedomý toho, že jeho vlajkové zariadenia by mali ponúkať odolnosť a preto je telefón obohatený o vodotesnosť a odolnosť voči prachu úrovne IP67. Znamená to teda, že je telefón odolný do hĺbky približne 1 meter. Telefón bude taktiež dostupný v štyroch farebných verziách, konkrétne v bielej, modrej, zlatej a čiernej.

Samotný telefón ponúkne 5.1-palcový Full HD Super AMOLED displej. Správa je skutočne prekvapivá, keďže pôvodné tvrdenia vraveli o tom, že telefón ponúkne vysokokvalitný displej s rozlíšením 2560 × 1440 pixelov. Ako to však vyzerá, takýto scenár sa nekoná, aspoň nie dnes. Displej je však obohatený o technológie Local CE a Super Dimming, ktoré automaticky detegujú okolité svetlo a prispôsobujú mu kvalitu farieb, jas a ďalšie vlastnosti.

Ďalšou novinkou v tomto telefóne je nový fotoaparát s duálnym bleskom, ktorý sa môže navyše pochváliť najrýchlejším mobilným auto-focusom na svete. Telefón totiž dokáže vykonať autofocus za 0,3 sekundy, čo je podstatne rýchlejšie než u akéhokoľvek konkurenčného smartfónu. Rozlíšenie fotoaparátu zatiaľ nie je známe, mohlo by sa však jednať o spomínaných 16 megapixelov. Taktiež nie je známe ani maximálne podporované rozlíšenie videa, s vysokou pravdepodobnosťou sa však bude jednať o 4K, presne tak ako u Galaxy Note 3.

Z hľadiska konektivity je Galaxy S5 vybavený najnovšími technológiami. Okrem toho, že je vybavený globálnou podporou LTE sietí, ponúka aj najrýchlejšie dostupné WiFi pripojenie. Podporuje totiž siete 802.11ac s podporou MIMO, vďaka čomu je rýchlosť sťahovania a odosielania dát dvakrát taká rýchla. Tomu nakoniec dopomôže aj funkcia Download Booster. Vysoká rýchlosť pripojenia nebude mať veľký vplyv na konzumáciu batérie, keďže Samsung sľubuje, že telefón vydrží 10 hodín surfovania cez LTE sieť a 12 hodín sledovania videa. Galaxy S5 je osadený batériou s kapacitou 2 800 mAh. Výdrž batérie je možné ešte predĺžiť s pomocou režimu Ultra Power Saving Mode, ktorý zablokuje telefón len na vykonávanie základných funkcií a prepne displej do čiernobieleho režimu.

Samsung v spolupráci s PayPal predstavil ďalšiu revolúciu vo vykonávaní mobilných platieb. Telefón totiž ponúka snímač odtlačkov prstov, po ktorom je treba prejsť, presne tak ako na starších počítačoch alebo na iných smartfónoch. Práve toto je niečo, čo sa v posledných mesiacoch očakávalo od spoločnosti Apple, ktorá predstavila iPhone 5s so snímačom odtlačkov prstov Touch ID. V prípade Galaxy S5 však bude mať snímač aj ďalšie využitie. S pomocou snímaču odtlačkov prstov sa bude dať prepnúť do Private Mode, v ktorom uvidíte vaše najsúkromnejšie súbory a aplikácie, a taktiež do režimu Kids Mode, ktorý obmedzí funkcie telefónu až do odvolania.

Dnes nejčtenější

.