Zavřít reklamu

Kórejský server MK News zverejnil tvrdenie, že Samsung na MWC predstaví hneď dva nové doplnky pre Galaxy S5. Okrem toho, že Samsung predstaví 2. generáciu Galaxy Gear, by spoločnosť mala uviesť aj nový fitnes doplnok s pomenovaním Galaxy Gear Fit. Má sa pritom jednať o úplne iný produkt, než akým budú hodinky Gear, keďže bude zameraný výhradne na sledovanie fyzickej aktivity užívateľa.

Ako bude Galaxy Gear Fit vyzerať, zatiaľ nevieme, ale zdroje potvrdili, že bude obsahovať ohybný dotykový displej. Zdroje tiež tvrdia, že narozdiel od hodiniek Gear, tento produkt nebude mať fotoaparát. Namiesto neho sa tu budú nachádzať senzory, ktoré budú sledovať fyzickú aktivitu, a dokonca aj spánok užívateľa. Samsung plánuje obohatiť tento doplnok o sociálne funkcie a užívatelia tak budú môcť svoju fyzickú aktivitu zdieľať napríklad na Facebook alebo Twitter. Sociálne funkcie budú zároveň slúžiť ako forma zábavy, keďže vám umožnia vyzvať priateľov, aby vás vo vašich výsledkoch prekonali.

Cena produktu zatiaľ nie je známa, ale mal by sa začať predávať spolu s Galaxy S5 v apríli/dubnu tohto roku. Samsung dúfa, že sa bude jednať o najlepší fitnes doplnok na trhu, a že bude konkurovať napríklad Nike+ Fuel Band alebo Fitbit Flex. Zároveň bude konkurovať hodinkám Apple iWatch, ktoré by mali ponúknuť rovnaké funkcie a dokonca by mohli sledovať cukor v krvi.

*Zdroj: MKnews.co.kr

Dnes nejčtenější

.