Zavřít reklamu

Snímač odtlačkov prstov patrí k najočakávanejším veciam u Galaxy S5. Snímač by sa mal podľa posledných informácií nachádzať u oboch verzii Galaxy S5, teda ho budú môcť používať aj majitelia lacnejšieho modelu s Full HD displejom a plastovým krytom. Samsung by mal podľa všetkého využívať snímače od spoločností Validity Sensors a FPCs, pričom snímač bude fungovať na veľmi podobnom princípe ako na HTC One Max a iPhone 5s. Lenže narozdiel od iPhone, u Galaxy S5 sa plánuje širšie využitie snímaču. Poďme sa teda pozrieť na to, čo môžeme od snímaču odtlačkov prstov čakať.

Idea, že sa bude snímač nachádzať priamo v displeji Galaxy S5, je skutočne zaujímavá. Lenže toto sa nekoná a aj keď podaktoré prototypy mali technológiu zabudovanú v rohoch displeja, finálny produkt ostáva viac pri zemi. Nakoniec sa teda stretávame so snímačom v tlačítku Home Button pod obrazovkou. Senzor bude fungovať na rovnakom princípe ako u HTC, teda po ňom bude potrebné prejsť. Vzhľadom k potrebnému gestu je treba, aby človek prešiel po tlačítku primeranou rýchlosťou, aby snímač dokázal zaznamenať odtlačok. Žiaľ, technológia má problémy s vlhkosťou. Pokiaľ budete mať mokré prsty, Galaxy S5 bude mať problém so zaznamenaním vášho prstu. Snímač to vie ale rozoznať a na displeji sa zjaví hlásenie, by ste si utreli prsty.

Celkovo bude možné zaznamenať 8 rôznych odtlačkov prstov, pričom každý z nich je možné priradiť určitej úlohe alebo aplikácií. Aspoň jeden prst musí slúžiť na odblokovanie zariadenia, čo znamená, že si môžete vytvoriť 7 rýchlych skratiek pre otvorenie obľúbených webových stránok, obľúbených aplikácií, alebo dokonca pre vypnutie a zapnutie WiFi. Rozhranie pre snímač je totiž úzko prepojené s celým operačným systémom, ktorý na telefóne beží. Samsung rovnako tuší, že niektorí užívatelia by radi udržali niektoré veci v súkromí a preto nový Galaxy S5 ponúkne funkcie Personal Folder a Private Mode, ktoré sa zjavia až po priložení konkrétneho prstu. Do týchto zložiek je možné ukryť aplikácie a súbory, ktoré užívateľ považuje za súkromné. Tieto priečinky bude možné otvoriť aj iným spôsobom ako oskenovaním prstu. Podľa dostupných informácií bude možné tieto priečinky zabezpečiť aj inak, napríklad gestom, heslom alebo PIN kódom. Odtlačok prstu je možné použiť aj na rýchle prihlásenie sa na webových stránkach.

*Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.