Zavřít reklamu

Samsung privítal nový týždeň novým smartfónom. Krátko po tom, ako získal Samsung ochrannú známku na tri modely Galaxy Core, spoločnosť predstavila model Galaxy Core LTE. Ide o úplne nové zariadenie, ktoré ponúka inovovaný dizajn, nový hardvér a predovšetkým podporu 4G LTE sietí. Telefón má byť dostupný v Európe, Rusku a vybraných Ázijských krajinách.

Nový telefón sa bude predávať pod dvomi názvami. Zatiaľ čo jeho oficiálny názov znie Galaxy Core LTE, v niektorých krajinách sa bude predávať pod menom Galaxy Core 4G. Z hľadiska dizajnu došlo k viacerým inováciám. Dizajn je opäť o niečo čistejší, zadný fotoaparát je v rovine s krytom. Ten je pre zmenu kožený, ako je u nových telefónov od Samsungu zvykom. Kryty však majú svoje opodstatnenie. Samsung do nich totiž ukrýva antény, čo mu umožňuje vytvoriť tenšie zariadenia s jednoduchšími obvodmi. Už tradične bude telefón dostupný v bielej a čiernej farebnej verzii. Nie je vylúčené, že sa neskôr objavia aj ďalšie farebné varianty.

Telefón patrí k entry-level, čo sa odrazí aj na jeho hardvéri. Tentoraz sa jedná o dvojjadrový procesor s 1.2 GHz a 1 GB RAM. Na tejto zostave pobeží Android 4.2.2 Jelly Bean a zatiaľ nie je známe, či má Samsung v pláne vydať softvérové aktualizácie. Ďalej sa stretneme s 8GB úložiskom, ktorú je možné rozšíriť o 64GB kartu microSD. Vo vnútri sa nakoniec nachádza aj batéria s kapacitou 2 100 mAh. Na zadnej strane nájdeme 5-mpx fotoaparát s LED bleskom a automatickým zameriavaním, a taktiež s možnosťou natáčať Full HD video. Predný fotoaparát patrí k tým slabším, jedná sa totiž o VGA fotoaparát. O bezdrôtovú konektivitu zariadenia sa postará Bluetooth 4.0, NFC, WiFi 802.11 b/g/n/ a samozrejme mobilné siete. Nakoniec sa pozrime na displej. Samsung Galaxy Core LTE má 4.5-palcový displej s rozlíšením 960 × 540, čo môže, ale aj nemusí potešiť. Jedná sa teda o displej s hustotou 245 ppi.

Galaxy Core LTE má rozmery 132,9 × 66,3 × 9,8 mm.

Dnes nejčtenější

.