Zavřít reklamu

Nové prostredie Magazine UX, ktoré sa nachádza na nových tabletoch so systémom Android 4.4 „KitKat“, sa podľa oficiálneho vyjadrenia Samsungu nedá vypnúť. Samsung to potvrdil pre server ComputerWorld. Nové tablety Galaxy TabPRO a Galaxy NotePRO totiž ponúkajú nové „dlaždicové“ prostredie, ktoré sa výrazne odlišuje od prostredia TouchWiz na starších zariadeniach s Androidom.

Samotné prostredie sa stalo terčom kritiky a to najmä preto, že ho navrhol samotný Samsung bez akejkoľvek spolupráce s Google. Aj preto nie je Google s novým prostredím veľmi spokojný a dokonca žiadal Samsung, aby toto prostredie zmenil. Prostredie má ponúknuť predovšetkým jednoduchý prístup k dôležitým aplikáciám pomocou jediného kliknutia, pričom toto UI si môžu užívatelia sami upravovať podľa potreby. Prostredie si berie miernu inšpiráciu zo systému Windows 8, čo je vidieť práve na štvorcovom, plochom vzhľade celého Magazine UX.

Hovorca Samsungu potvrdil, že toto prostredie nebude možné na tabletoch zo série „Pro“ vypnúť: „Užívatelia nemôžu vypnúť Magazine UX. Je vstavané priamo do týchto tabletov. Užívatelia si môžu pridať alebo odstrániť obrazovky s Magazine UX a nahradiť ich štandardnou obrazovkou Androidu, lenže v systéme musí byť aktívna aspoň jedna obrazovka s prostredím Magazine UX.“ Hovorca nepotvrdil, či Samsung v budúcnosti pridá možnosť kompletne vypnúť Magazine UX alebo či ho v budúcnosti odstráni. Vedenie spoločnosti Google totiž žiada, aby prostredie na budúcich zariadeniach s Androidom vyzeralo čo najpodobnejšie tomu, ktoré ponúkajú „Vanilla“ verzie Androidu, ktoré vidíme napríklad na Nexus zariadeniach.

*Zdroj: computerworld.com

Dnes nejčtenější

.