Zavřít reklamu

Praha, 27. ledna 2014 – Samsung Electronics Co., Ltd., lídr v oblasti televizní techniky uvedl v rámci Samsung Europen Forum 2014 své první komerční prohnuté UHD televizory a představil evropskému trhu nové široké portfolio prohnutých a UHD televizorů pro letošní rok.

V roce 2013 uvedl Samsung tři UHD televizory, jejichž vznik vyvolala poptávka spotřebitelů po nových technologiích, a také představil svůj vůbec první televizor s prohnutým designem. V roce 2014 demonstruje svůj závazek přicházet s novými technologiemi a současně urychluje jejich přijetí spotřebiteli uvedením nových modelů UHDvčetně největšího UHD televizoru na světě s úhlopříčkou 110″.

Prostřednictvím tří sérií UHD televizorů − S9, U8500 a U7500 – nabídne portfolio UHD Smart TV ve velikostech od 48″ po 110″ palců, a to jak s prohnutou, tak plochou obrazovkou, aby si spotřebitelé mohli vybrat UHD televizor, který nejlépe vyhovuje jejich životnímu stylu. Dále se představí první a největší prohnutá UHD TV na světě a několik dalších prohnutých TV. Nové modely posilují vedoucí postavení společnosti Samsung a udávají směr inovací, designu a obsahu v celém odvětví.

Samsung učinil odvážný krok v nové éře TV zábavy propojením inovativního prohnutého designu s UHD TV technologií. Tyto televizory poskytují takřka divadelní zážitek a zásadně mění způsob, jakým svět dosud nahlížel na televizory. Prohnutá obrazovka propůjčuje videu reálné vlastnosti, kterých na plochých obrazovkách nelze docílit. Navíc širší zorné pole vytváří panoramatický efekt, díky kterému se obrazovka zdá ještě větší, než je. Prohnutý design vytváří vyváženou a sjednocenou pozorovací vzdálenost pro reálnější zážitek ze sledování a s lepšími pozorovací úhly a vyšším kontrastem z různých pozic.

UHD televizory poskytují bezkonkurenční kvalitu obrazu se čtyřnásobně větším rozlišením a více pixely než Full HD. Díky technologii Upscaling, která je součástí všech Samsung UHD televizorů, dostávají diváci nejlepší obraz bez ohledu na vlastnosti zdroje. Tato patentovaná technologie převádí Full HD, HD a nižší zdroje rozlišení na kvalitu UHD prostřednictvím jedinečného čtyřfázového procesu. Ten se skládá z analýzy signálu, redukce šumu, analýzy detailu a upscalingu (konverze počtu pixelů). Technologie UHD Dimming pomáhá dále optimalizovat kvalitu obrazu zpracováním každého bloku obrazu. Výsledkem je hlubší černá a lepší kontrast.

Televizory Samsung UHD podporují nejen dnešní standardní formáty včetně HEVC, HDMI 2.0, MHL 3.0 a 2.2 HDCP, ale současně jsou jedinými televizory na trhu, které jsou připravené na budoucí vývoj díky Samsung UHD Evolution Kit. Funkce One Connect Box v podstatě uchovává mozek televizoru externě, což umožňuje zákazníkům vybavit televizor nejnovější verzí Samsung UHD Evolution Kit, aby byli kompatibilní s nejnovějším UHD formátem a stejně tak měli přístup k aktuálním technologiím Samsung. To vše pomáhá zákazníkům chránit jejich investici na mnoho let dopředu.

Ovládat Samsung Smart TV je ještě jednodušší, rychlejší a zábavnější. Nová funkce Multi-Link přináší kontextový multitasking na velkou obrazovku. Prostřednictvím rozdělení obrazovky nabízí související obsah pro ještě lepší zážitek ze sledování. Zatímco uživatel sleduje živé televizní vysílání, může umístit na pravou část obrazovky související výsledky vyhledávání z webového prohlížeče, příslušná videa z YouTube a další dodatečné položky. Obrazovku nové série televizorů Samsung U9000 mohou diváci rozdělit hned na čtyři části.

V roce 2014 je Samsung Smart Hub více intuitivní a ještě zábavnější. Pomocí nového designu je obsah organizován tak, aby byl snáze dostupný a dával lidem větší kontrolu nad jejich podobou zábavy. Nový multimediální panel kombinuje na jednom místě předchozí panely pro fotografie, videa, hudbu a sociální panely, aby si uživatelé ještě více užili osobní obsah a propojení s okolím.

Nový zážitek se Smart TV je také urychlený prostřednictvím inovovaného čtyřjádrového procesoru. Ten je dvakrát rychlejší − přináší rychlejší načítání a navigaci s celkově lepším výkonem Smart TV. Také zapnutí televizoru nebylo nikdy rychlejší díky Instant On.

Dnes nejčtenější

.