Zavřít reklamu

Galaxy Note 3Samsung síce zverejnil nový Android 4.4.2 KitKat pre Galaxy Note 3, no vyzerá to, že update so sebou nepriniesol len dobré veci. Ako si všimli jeho prví užívatelia, Galaxy Note 3 po update nerozpozná doplnky tretích strán, ku ktorým patria napríklad Flip Covery od alternatívnych výrobcov alebo fitnes doplnky. Spoločnosť Samsung si je ale už tohto problému vedomá a preto zverejnila oficiálne vyjadrenie, ktoré spomína, že by sa mali používatelia primárne spoliehať na príslušenstvo od Samsungu.

Samsung vo svojom tvrdení uvádza: „Aby sa zaistil príjemný užívateľský zážitok pri používaní produktov Samsung, odporúčame používať výhradne originálne príslušenstvo od Samsungu. Zákazníci sa môžu ale aj naďalej spoliehať na výrobcov tretích strán. Plnú funkčnosť doplnkov k našim zariadeniam je ale možné zaistiť len pri používaní originálnych komponentov od spoločnosti Samsung, keďže iba tak sa zabezpečí perfektná kompatibilita príslušenstva. Medzi Android 4.4 a nekompatibilitou s príslušenstvom od tretích strán neexistuje žiadna spojitosť.“

Tvrdenie Samsungu je prinajmenšom zvláštne, keďže Samsung v ňom tvrdí, že jeho update nemá žiadnu súvislosť s uvedenými problémami. Vývojári a zákazníci v tom však majú jasno, keďže sa ich sťažnosti začali objavovať až po aktualizácií systému na verziu 4.4.2, ktorú Samsung zverejnil asi pred 2 týždňami. Práve preto bolo treba vytvoriť dodatočný softvér, ktorý zabezpečí kompatibilitu Flipcoverov s KitKatom.

Galaxy Note 3

*Zdroj: AllAboutSamsung.de

Dnes nejčtenější

.