Zavřít reklamu

Praha 15. ledna 2014 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti mobilních technologií a digitálních řešení, představila v reakci na rychle se rozvíjející globální trh s mobilními hrami zařízení GamePad a aplikaci Mobile Console. Jejich cílem je obohatit herní zážitek na přístrojích oblíbené řady GALAXY. Uživatelé tak mohou ušetřit peníze a vychutnat si hry v kvalitě odpovídající herní konzoli bez nutnosti utrácet za samostatný hrací systém.

GamePad promění chytrý telefon nebo tablet Samsung GALAXY v přenosnou, nebo dokonce domácí herní konzoli. Do jeho odolného ocelového rámu se dá vložit mobilní zařízení o velikosti od 4 do 6,3 palců. Spárování probíhá přes Bluetooth a u zařízení s operačním systémem Android 4.3 (např. GALAXY Note 3, S4, Note II a S III) je umožněno také jednodušší propojení GamePadu pomocí technologie NFC. Přes HDMI kabel nebo funkci AllShare Screen Mirroring mohou uživatelé připojit zařízení také k televizi a vychutnat si zážitek ze hry opravdu ve velkém.

Stiskem tlačítka „Play“ lze snadno spustit aplikaci Mobile Console, což je nová integrovaná aplikace společnosti Samsung pro hry. Aktivuje se ve spojení s GamePadem a umožňuje vyhledávat a nakupovat hry, které využívají gamepady. Aplikace Mobile Console nabízí hry z celé řady kategorií:

  • závody – např. Need for Speed™ Most Wanted od společnosti Electronic Artsa Asphalt 8 od společnosti Gameloft: Airborne;
  • střílečky – např. Modern Combat 4:  Zero Hour;od společnosti Gameloft;
  • sportovní hry – např. Virtua Tennis™ Challenge od společnosti SEGA;
  • akční tituly – např. Gangstar Vegas od společnosti Gameloft.

Aplikace Mobile Console je ke stažení v obchodě Samsung Apps nebo poklepáním na tlačítko „PLAY“ umístěné na GamePadu. Nabízí 35 samostatných her, přičemž v roce 2014 přibude mnoho dalších titulů.

Uvedení na český trh je plánováno na leden 2014 za cenu 1 999 Kč s DPH.

Dnes nejčtenější

.