SanDisk A1

Samsung Galaxy S5 ponúkne nový druh batérie s podporou rýchleho nabíjania

| Kategorie:Ostatní
Diskuze (1)

Pretože technológie napredujú aj pri výrobe batérií, nič nebráni tomu, aby výrobcovia používali batérie s rovnakými rozmermi ako v minulosti, no s ďaleko vyššou výdržou batérie. Práve tento pokrok by mal v blízkej dobe prezentovať Samsung Galaxy S5, ktorý by nového tvrdenia mal ponúknuť nový druh batérie s kapacitou 2 900 mAh a možnosťou nabiť ju za menej ako dve hodiny.

Kapacita batérie je pritom o 300 mAh vyššia ako tá, ktorú nájdeme v Samsungu Galaxy S4. Tá okrem batérie s kapacitou 2 600 mAh ponúkala aj displej s rozlíšením 1920 × 1080, ktoré by sa malo u Galaxy S5 ešte zvýšiť. Všetko nasvedčuje tomu, že práve Galaxy S5 bude mať väčší, 5.25-palcový displej s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov so zatiaľ neznámou hustotou pixelov. Pretože treba počítať aj s týmito zmenami, je veľmi pravdepodobné, že vyššia kapacita batérie nebude mať vplyv na výdrž zariadenia. Tá zrejme ostane rovnaká, ako u predchodcu. O výrobu batérií by sa mala postarať spoločnosť Amprius zo Silicon Valley, no pri výrobe by mala použiť novú technológiu, kde sa využívajú kremíkové anódy miesto uhlíkových. S touto technológiou môže batéria ponúknuť navýšenie kapacity až o 20%, zatiaľ čo rozmery ostanú rovnaké.

*Zdroj: PhoneArena.com

Diskuze

    Kdyby opravdu ten telefon vypadal takto tak by konečně Samsung udělal první hezkej telefon 🙂 ale muselo by to bejt z kvalitních materiálů a ne zas nějaký imitace všehomožnýho a taky kvalitně zpracovaný ne jako S4 která při trochu hrubším zacházení křupe jak pytlík chipsů 😀

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zobrazit celou diskuzi
Přispět