Zavřít reklamu

Už niekoľkokrát sme v uplynulom období vedeli, koľko mesiacov nás delí od predstavenia Samsungu Galaxy F a Galaxy S5. Samsung by mal tieto dve zariadenia predstaviť už vo februári/únoru na veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone, no začne ich predávať o niekoľko týždňov neskôr. Podľa vyhlásenia viceprezidentky mobilnej divízie Samsungu, Lee Young Hee, sa telefón začne predávať v priebehu marca/března alebo apríla/dubna, teda v približne tom istom období, v akom sa začal predávať minuloročný Samsung Galaxy S4.

Okrem toho, že by Samsung mohol predstaviť hneď dva modely Galaxy S5, by mala spoločnosť predstaviť aj nástupcu Galaxy Gear, ktorého meno zatiaľ nie je známe. Lee ale potvrdila, že nová generácia Galaxy Gear ponúkne pokročilejšie funkcie a vylepšený dizajn. Mimo iného sa špekuluje, že Samsung ponúkne aj kvalitnejší fotoaparát a samozrejme kvalitnejší displej. Nová generácia Gear ale nebude jediným doplnkom k oblečeniu. Lee potvrdila, že spoločnosť má s touto kategóriou zariadení veľké plány, pokiaľ ide o rok 2014. Že Samsung zrejme predstaví aj niečo iné ako Galaxy Gear, môžu potvrdzovať aj jeho reklamy, ktoré upozorňujú na nové, revolučné zariadenie. Jednou z možností by mohli byť aj okuliare po vzore Google Glass. Samsung už v októbri/říjnu získal patent na vlastné inteligentné okuliare, ktoré by umožňovali užívateľom sledovať notifikácie a vykonávať hovory.

Predstaviteľka Samsungu tiež potvrdila, že Samsung skutočne testuje biometrické technológie. Presnejšie sa zmienila o technológii Iris Scanning, teda o technológii skenovania očí, ktorá by slúžila ako odpoveď na snímače odtlačkov prstov v nových telefónoch: „Množstvo ľudí očakáva technológiu Iris. Túto technológiu skúmame, no nemôžeme povedať, či ju použijeme v Galaxy S5 alebo nie.“ Samsung potvrdil, že Galaxy S5 použije aj nový dizajn. Práve dizajn je podľa viacerých dôvod, prečo sa Galaxy S4 nepredával tak veľmi ako Galaxy S III. Ten bol až veľmi podobný svojmu predchodcovi, kvôli čomu ho niektorí prirovnávali k S III+: „Je tak trochu pravda, že zákazníci nevycítili tak veľký rozdiel medzi S4 a S III, keďže z fyzického hľadiska boli veľmi podobné. Pri S5 sa vrátime k začiatkom. Je to skôr o displeji a dojme z krytu.“

Ďalšia z noviniek, o ktorých sa Samsung zmienil, je displej pre Galaxy Note 4. Ten by mohol obsahovať trojstranný displej, pričom časti displeja by zasahovali na boky telefónu. Bočné časti tohto displeja by slúžili na notifikácie a na ovládanie niektorých prvkov, napríklad na ovládanie hudby bez potreby pozerať sa na celú obrazovku zariadenia. Note 4 bude už tradične zameraný na high-end trh a ponúkne displej dostatočne veľký na to, aby ho bolo možné užívať viac profesionálne.

gear-tease

*Zdroj: Bloomberg

Dnes nejčtenější

.