Zavřít reklamu

Pokiaľ ide o úniky legitímnych dokumentov o telefónoch, potom je server GSMArena jedným z najvýznamnejších na svete. Práve on sa dnes dostal k interným dokumentom spoločnosti Samsung, ktoré priamo porovnávajú pripravovaný lacnejší model Galaxy Note 3 s ďalšími existujúcimi modelmi, Note II a Note 3. Aj vďaka týmto dokumentom sa dozvedáme, že lacnejší model ponesie označenie Note 3 Neo, presne tak ako lacnejší variant Galaxy Grand. Nebudeme sa preto čudovať, keď sa aj ďalšie „Lite“ modely premenujú na Neo.

Ale zmena pomenovania nie je jediná vec, o ktorej vďaka GSMArena.com vieme a tak máme k dispozícii prakticky všetky dôležité informácie, bohužiaľ k ním chýba akákoľvek fotografia produktu. Myslíme si však, že produkt bude veľmi podobný dnešnému Note 3, avšak s menšími obmenami. Ak sa ale Samsung bude držať dokumentov, Note 3 Neo v skutočnosti ponúkne prémiový dizajn, tak ako jeho „plnohodnotný“ brat. Neo je podľa všetkého akýsi medzikrok medzi Note II a Note 3, teda by mohol niesť označenie N8000. Práve dve vyššie uvedené zariadenia nesú modelové označenia N7000 a N9000.

A čo treba očakávať od hardvéru? Galaxy Note 3 Neo bude prvým telefónom na trhu, ktorý ponúkne 6-jadrový čip Exynos. Ten bude pozostávať z dvojjadrového procesoru s frekvenciou 1.7 GHz a štvorjadrového procesoru s frekvenciou 1.3 GHz. Procesor bude doplnený o 2GB RAM, čo je o 1GB menej než ponúka bežný Galaxy Note 3. Dôjde tu k zmenšeniu vstavaného úložiska o polovicu, takže telefón ponúkne len 16GB pamäť. Tú je však aj naďalej možné rozšíriť pomocou microSD karty až o 64GB.

Markantnou zmenou v porovnaní s Galaxy Note 3 je veľkosť displeja. Displej bude oproti Note 3 menší, s uhlopriečkou 5.55 palca a rozlíšením 1280×720. Jedná sa pritom o ten istý displej, aký Samsung použil v roku 2012 pri svojom Galaxy Note II, takže aj tu sa potvrdzuje, že Neo je akýsi hybrid dvoch Note-ov. Markantne sa od nich bude odlišovať prítomnosťou najnovšieho Androidu s prostredím MagazineUX, ktoré Samsung predstavil na tohtoročnom CES. Napriek slabšiemu hardvéru ale Neo ponúkne dostatok dôvodov, prečo by majitelia Note II mali zvažovať prechod na tento lacnejší model. Dočkajú sa totiž plnohodnotného multitaskingu, nebude chýbať podpora pre pokročilé funkcie S Pen vrátane Air Command a samozrejme sa vytratí plastový dizajn – nahradí ho koženka, presne tak ako na Note 3 a ďalších.

Medzi ďalšie funkcie a vlastnosti tohto telefónu patrí podpora Bluetooth 4.0, USB 3.0 a WiFi štandardov a/b/g/n/ac. Oproti Note II sem pribudne niekoľko nových senzorov, vďaka čomu bude prítomný aj senzor pre vzdušné gestá, adapt display, teplotu a vlhkosť. Nové funkcie zahŕňajú Air Gesture, Air Command, Smart Pause, Smart Scroll, Adapt Display a Adapt Sound. Nakoniec tu bude 8-megapixelový zadný fotoaparát a 1.9-megapixelový predný fotoaparát, batéria s kapacitou 3 100 mAh a na úvod bude k dispozícii Android 4.3 Jelly Bean. Presné rozmery a váha nie sú známe, zatiaľ však vieme, že prístroj má na výšku 151,1 milimetra a na hrúbku 8,6 milimetra, vďaka čomu je len o niečo hrubší ako Note 3.

*Zdroj: GSMArena.com

Dnes nejčtenější

.