Zavřít reklamu

Praha 7. ledna 2014 – Společnost Samsung, světový lídr v technologiích a výrobě pamětí, představila první 8Gb mobilní paměť DRAM s nízkou spotřebou energie LPDDR4 (low power double data rate 4).

Tato nová generace pamětí DRAM LPDDR4 významně přispěje k rychlejšímu růstu globálního mobilního trhu s DRAM paměťmi, který bude brzy tvořit největší podíl na celém trhu s DRAM paměťmi,“ uvedl Young-Hyun May, výkonný viceprezident pro obchod a marketing divize pamětí společnosti Samsung Electronics. „Budeme se snažit být neustále o krok napřed před ostatními výrobci a pokračovat v zavádění nejmodernějších mobilních DRAM pamětí tak, aby globální výrobci mohli uvádět nová mobilní zařízení v co možná nejkratší možné lhůtě,“ dodal Young-Hyun May.

Díky svým vlastnostem, jako je vyšší hustota paměti, vysoký výkon a energetická úspornost, umožní mobilní paměti Samsung DRAM LPDDR4 koncovým uživatelům využívat pokročilé aplikace rychleji a plynuleji a také si vychutnat vyšší rozlišení displeje s menší spotřebou baterie.

Nové mobilní paměti Samsung DRAM LPDDR4 s kapacitou 8Gb jsou vyráběny 20nm výrobní technologií a na jednom čipu nabízí kapacitu 1 GB, což je momentálně největší hustota DRAM pamětí. Se čtyřmi čipy, každý s kapacitou 8 Gb, poskytne jedno pouzdro 4 GB LPDDR4, tedy nejvyšší dostupnou úroveň výkonu.

Kromě toho LPDDR4 používá nízkonapěťové Low Voltage Swing Terminated Logic (LVSTL) I/O rozhraní, které Samsung původně navrhl pro JEDEC. Nové čipy dosahují přenosové rychlosti až 3 200 Mb/s, což je dvojnásobek rychlosti současně vyráběných DRAM LPDDR3. Zároveň však spotřebuje přibližně o 40 % méně energie při napětí 1,1 V.

S novým čipem se společnost Samsung plánuje zaměřit nejen na prémiový mobilní trh, včetně UHD smartphonů s velkým displejem, ale také na tablety a ultra-slim notebooky, které nabízejí zobrazení čtyřikrát vyšší než Full-HD rozlišení, a také na vysoce výkonné síťové systémy.

Samsung je předním vývojářem mobilních DRAM technologií a je lídrem v podílu na trhu v oblasti mobilní paměti DRAM se 4Gb a 6Gb LPDDR3. Společnost začala nabízet nejtenčí a nejmenší 3GB LPDDR3 (6Gb) v listopadu a novou 8Gb LPDDR4 DRAM uvádí v roce 2014. 8Gb mobilní DRAM čip se bude velmi rychle rozšiřovat na trhu s mobilními zařízeními nové generace využívající vysokokapacitní DRAM čipy.

Dnes nejčtenější

.