Zavřít reklamu

samsung_tv_SDKSpolečnost Samsung Electronics představila nový Smart TV Software Development Kit (SDK) 5.0. Ten poskytne vývojářům nástroje potřebné k vývoji aplikací pro platformu Smart TV. Největší rozdíl mezi SDK 5.0 a aktuální verzí spočívá v rozšíření typů zařízení, jež mohou být kompatibilní se Samsung Smart TV. Díky Development Kitu 5.0 budou moci uživatelé nově ovládat prostřednictvím aplikací ve svých chytrých televizorech také Samsung domácí spotřebiče včetně osvětlení, klimatizace či chladničky.

„Webové stránky Samsung Development Fóra aspirují s ohledem na zvyšující se počet členů a počet stažení aplikací na post největší světové komunity vývojářů televizních aplikací,“ říká YoungKi Byun, viceprezident výzkumu a vývoje softwaru společnosti Samsung Electronics. „Naším cílem je poskytovat i do budoucna více různých platforem a vylepšit vývojové prostředí, abychom co nejvíce rozšířili ekosystém Smart TV aplikací,“ dodává Byun.

Nová verze Development Kitu byla navržena tak, aby splňovala požadavky Samsung komunity vývojářů, jež povedou právě k rozšíření počtu kompatibilních zařízení. Jedním z výjimečných rysů nového Samsung Smart TV SDK 5.0 je Web UI Framework pro Samsung Smart TV Caph (Beta Cassiopeia). Díky novému Frameworku mohou vývojáři využívat standardy HTML 5 – snadněji vyvíjet nové aplikace s nápaditými efekty, propracovanějšími animacemi a designem. Samsung je také první společností Smart TV sektoru využívající technologii PNaCL, jež vývojářům umožní vyvíjet aplikace prostřednictvím různých modelů inteligentních TV, aniž by se museli starat o kompatibilitu.

Samsung v novém SDK 5.0 vylepšil také funkce, jako například Multi Screen a IDE na bázi prohlížeče. Multi Screen umožňuje nově používat aplikace jak v televizi, tak v mobilním zařízení a IDE na bázi prohlížeče umožňuje vývojářům pracovat v rámci webového prohlížeče bez nutnosti samostatného nástroje.

top_banner_img1

Související články

Dnes nejčtenější

.