Zavřít reklamu

Praha 3. ledna 2014 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd., přední světová společnost v oblasti digitálních médií a digitální konvergence, představí na veletrhu spotřební elektroniky CES 2014 v Las Vegas novou verzi inteligentního dálkového ovladače televizoru. Ten se vyznačuje rychlejšími a přesnějšími funkcemi, efektivnějším výběrem obsahu a vylepšeným designem.

Nové dálkové ovládání Samsung 2014 kombinuje rozpoznávání pohybových gest s novou tlačítkovou konzolí a je vybaveno touchpadem, jenž zákazníkům, kteří často využívají videoobsah prostřednictvím internetu, usnadňuje přesnější výběr a rychlejší ovládání.

Uživatelé Smart TV Samsung mohou nově velmi jednoduše přepínat mezi jednotlivými položkami v menu pomocí gest. Stejně tak se mohou snadno dostat k jejich obsahu pomocí čtyř směrových tlačítek. V rámci panelů Samsung Smart Hub nebo pokud má vyhledaný obsah více stránek, lze využívat touchpad dálkového ovladače a listovat tak mezi jednotlivými stránkami stejně jednoduše, jako při otáčení stránky v knize.

Nový ovladač rovněž umožňuje vyhledání webové stránky nebo videoobsahu prostřednictvím hlasového ovládání, tzv. funkce Voice Interaction. Uživatelé mohou mluvit přímo na dálkový ovladač, aby se okamžitě dostali na svůj oblíbený obsah.

Vylepšení se také dočkal design dálkového ovládání. Od tradičního plochého obdélníkového tvaru přešel Samsung k prodloužené oválné konstrukci, jež mnohem lépe a přirozeně sedne do ruky. Kruhový touchpad včetně směrových tlačítek se nachází ve středu dálkového ovládače a jsou přirozeně dosažitelné palcem. Tento nový ergonomický design minimalizuje nutnost pohybu ruky a zároveň podporuje využívání gest a ovládání Smart TV Samsung pomocí hlasových příkazů.

Touchpad na novém dálkovém ovladači je o více než 80 procent menší oproti verzi z loňského roku a byl navržen pro snadnější používání včetně různých zkratek pro často používané funkce.

Dálkové ovládání Samsung Smart Control 2014 také obsahuje tlačítka jako „Multi- Link Screen“, což je funkce, která umožňuje uživatelům sledovat více obsahu najednou na jedné obrazovce či „Fotbal Mód“, který optimalizuje zobrazení fotbalových programů pomocí jediného tlačítka.

Televizní dálkové ovládání bylo poprvé představeno v roce 1950 a od té doby prošlo několika vývojovými fázemi. Přesunul se do bezdrátových, LCD a QWERTY formátů a v současné době se moderní ovladače vyznačují rovněž možností ovládat televizory hlasem či pohyby. Stejně tak se změnil design ovladačů – od klasických pravoúhlých se trend ubírá do více moderních ergonomicky zakřivených tvarů.

„Vývoj dálkových ovladačů televizorů se musí přizpůsobit tomu, jak jsou do samotných TV přidávány nové a nové funkce,“ říká KwangKi Park, výkonný Vice President pro obchod a marketing divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Budeme i nadále vyvíjet taková dálková ovládání, aby je mohli uživatelé využívat co nejvíce intuitivně a snadno,“ dodává Park.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung Electronics Co., Ltd., je světová jednička v oblasti technologií, které otevírají nové možnosti lidem na celém světě. Díky neustálým inovacím a objevům transformujeme svět televize, chytrých telefonů, notebooků, tiskáren, fotoaparátů, domácích spotřebičů, zdravotnického zařízení, polovodičů a LED řešení. Zaměstnáváme 270 000 lidí v 79 zemích světa s ročním obratem 187,8 mld. USD. Chcete-li se dozvědět více, navštivte www.samsung.com.

Dnes nejčtenější

.