Zavřít reklamu

Nie je nič nové na tom, že spoločnosti testujú svoje produkty skôr, ako ich predstavia. Vždy je však zaujímavé, keď sa takéto informácie dostanú na verejnosť a záujemcovia o nové produkty tak vedia, čo majú od daného produktu očakávať. Spoločnosť Samsung by mala podľa všetkého predstaviť 12,2-palcový tablet Galaxy Note Pro a ako už názov napovedá, pôjde o high-end zariadenie. Ako inak, aj teraz očakávame dva varianty, konkrétne model s WiFi a model s podporou LTE sietí.

Na internet sa pred malou chvíľou dostali práve špecifikácie celulárneho modelu, ktorý nesie kódové označenie SM-P905. Tablet je skutočne výkonný, no podľa špecifikácií ponúka o niečo slabší hardvér ako ten, ktorý uvidíme v Samsungu Galaxy S5. Model s podporou LTE sietí obsahuje štvorjadrový procesor Snapdragon 800 s taktom 2.3 GHz, grafický čip Adreno 330 taktovaný na 450 MHz a 3 GB pamäť RAM. Na zadnej strane tabletu nájdeme 8-megapixelový fotoaparát a na prednej strane pre zmenu kameru s rozlíšením 2,1 megapixelu. Aktuálny prototyp má nainštalovaný Android 4.2.2 KitKat a podľa všetkého by malo byť prítomné aj prostredie TouchWiz. Aký vplyv na úložisko bude mať tento systém, nie je známe, avšak vieme, že vo vnútri bude 32GB Flash pamäť. Benchmark aj teraz potvrdzuje, že displej ponúkne 2560×1600 bodov.

Zdroje však vravia, že máme očakávať niečo úplne iné ako tradičný TouchWiz, aký poznáme z dnešných Galaxy Tabov. O čo sa však bude jednať, dnes nevieme. Vzhľadom k vylepšenej optimalizácií Android 4.4 KitKat by sme ale očakávali prostredie, ktoré taktiež ponúkne lepšiu optimalizáciu a prenechá väčšinu dostupného výkonu užívateľovi. Na to, ako bude vyzerať toto prostredie, získame odpoveď asi až na konci februára/února, kedy by mal byť Note Pro predstavený. O prístroji ale vieme aj ďalšie detaily. Tablet ponúkne podporu 802.11ac, ako aj podporu starších štandardov a, b, g, n. Prítomný bude aj Bluetooth 4.0 LE, NFC a infračervený senzor pre službu Samsung WatchON. Prototyp dosiahol v benchmarku AnTuTu skóre 34 261 bodov. Displej má rozlíšenie 2560×1600 bodov.

*Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.