Zavřít reklamu

Spoločnosť Samsung dnes oznámila nového nástupcu Galaxy Core, ktorý sa rozhodla pomenovať ako Galaxy Core Advance. Telefón s označením GT-I8580 bude podľa oficiálnych informácií dostupný už začiatkom budúceho roku vo farbách Deep Blue a Pearl White, pričom telefón ponúkne novší dizajn v kombinácii s mäkkým zadným krytom a fyzickými tlačítkami pod obrazovkou. Taktiež na ňom nájdeme dedikované tlačítka pre fotoaparát a nahrávač hlasu.

Fyzické tlačítka tu však majú svoje opodstatnenie. Spoločnosť tvrdí, že Galaxy Core Advance je prispôsobený pre handicapovaných užívateľov či užívateľov, ktorí majú problém so zrakom. Práve preto telefón ponúka niekoľko softvérových funkcií, ktoré sú mierené práve na túto kategóriu užívateľov. Kľúčovými funkciami sú v tomto prípade Optical Scan, rýchly prístup k diktafónu, Screen Curtain, hlasom ovládaný fotoaparát a vysokokvalitne spracované funkcie Text-to-Speech. Funkcia Optical Scan automaticky číta text na obrázkoch, funkcia Screen Curtain pre zmenu umožní používateľom ovládať zariadenie so stmavenou obrazovkou kvôli ochrane súkromia a šetreniu batérie. Hlasom ovládaný fotoaparát funguje na tom princípe, že užívateľom povie množstvo detegovaných tvárí a ich vzdialenosť od fotoaparátu.

Z hľadiska hardvéru sa dá povedať, že ide o nižšiu strednú triedu, keďže prístroj ponúka dvojjadrový procesor s frekvenciou 1.2 GHz, 1 GB operačnú pamäť RAM, 5-megapixelový fotoaparát vzadu a VGA fotoaparát vpredu. Taktiež prichádza s 8GB internou pamäťou, batériou s kapacitou 2 000 mAh a slotom pre micro-SD. Ten podporuje karty do veľkosti 64 GB. Ani tento prístroj však nie je najmenší a preto ponúka 4,7-palcový displej s rozlíšením 800 × 480 pixelov. Prístroj využíva Android 4.2 Jelly Bean.

Dnes nejčtenější

.