Zavřít reklamu

Spustenie Samsung Galaxy Tab 7.7 v roku 2011 príliš neotriaslo vtedajším trhom tabletov a smartfónov. Väčšina uživateľov si však čiastočne pamätá až dodnes, že zrovna Galaxy Tab 7.7 bol jediným zariadením, kde Samsung uplatnil Super AMOLED displej – vtedy jeden z najlepších aké sme mohli vidieť na tabletoch. Podľa správ kórejského webu by sme sa mali budúci rok dočkať ďalších dvoch AMOLED tabletov, ktoré budú môcť plnohodnotne konkurovať iPadom.

So správami prišiel kórejský portál Naver, ktorý tvrdí, že výrobca pracuje na nových high-end tabletoch s AMOLED displejmi. Presnejšie ide o 8-palcové a 10-palcové zariadenia, obe s “Active Matrix Organic Light Emitting Diode” displejmi, ktoré zaručia rýchlosť, tenkosť zariadenia a lepšiu jasnosť ako ich LCD náprotivok. Obraz zároveň prekvapí vynikajúcim kontrastom. Nové tablety údajne spoločnosť zaradí pod prémiový Samsung lineup modelov Galaxy Tab. Jeden z plánovaných modelov spoločnosť vydá súčasne s Galaxy S5, ktorého výroba začína pravdepodobne od začiatku nového roka.

Očakávané AMOLED obrazovky budú exkluzívne pre high-end modely, pričom Samsung ostáva aj pri vývoji LCD obrazoviek pre low-cost a mid-range tablety, ako napríklad plánovaný Galaxy Tab 3 Lite. Hromadná produkcia AMOLED-iek by mala odštartovať začiatkom roku 2014, pričom sa špekuluje, že spomínaný high-end displej by nemal minúť ani Galaxy S5.

samsungtab102_101531232078_640x360

*Zdroj: naver.com

Dnes nejčtenější

.